Trwa ładowanie...

Horror w Gudauri. Narciarze spadali z wyciągu

Dramatyczne chwile przeżyli dziś narciarze szusujący w Gudauri, najpopularniejszym ośrodku narciarskim w Gruzji. Awaria wyciągu spowodowała, że zaczął on poruszać się dwa razy szybciej i w przeciwnym kierunku. Pod wpływem prędkości ludzie byli wyrzucani z niego jak z katapulty.

Horror w Gudauri. Narciarze spadali z wyciąguŹródło: Shutterstock.com
d7e3tyf
d7e3tyf

Na udostępnionym w sieci wideo widać dramatyczne sceny. Narciarze byli zrzucani z wyciągu. Internauci okrzyknęli już wyciąg "morderczym".

Władzie informują, że 8 osób odniosło obrażenia. Zostały natychmiast przetransportowane do szpitala.

- Na szczęście nikt nie zginął, ale dwie osoby mają poważne obrażenia – powiedział "Georgia Today" minister zdrowia David Sergeenko. – Jedna osoba ma otwarte złamanie i rany głowy. Drugą poszkodowaną jest ciężarna Szwedka, która skarży się na bóle w okolicy pasa.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych już wszczęło dochodzenie w sprawie wypadku. Wyciąg przeszedł kontrolę pod koniec grudnia 2017 r.

d7e3tyf

Gudauri to położony w górach Kaukazu kurort, który sąsiaduje z górami Sadzele (3260 m n.p.m.) i Kudebi (3008 m n.p.m.). Miejscowość leży na wysokości 2200 m n.p.m., a ze względu na korzystne warunki w połowie lat 80. XX wieku władze Związku Radzieckiego podjęły decyzję o utworzeniu tu resortu narciarskiego dla bogatych gości z Zachodu.

Zobacz też: Narty na lodowcu.

d7e3tyf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7e3tyf