Trwa ładowanie...
d1840ct

Indie. Absurdalne oszustwo. Lekarz myślał, że kupił magiczną lampę

To nie żart, a oszustwo na ogromną skalę. Lekarz z Indii wydał 7 mln rupii (ponad 370 tys. złotych) na lampę "posiadającą magiczne właściwości". Uwierzył w nadprzyrodzone właściwości przedmiotu, gdy jeden ze sprzedawców przebrał się za dżina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lekarz uwierzył, że lampa jest magiczna (zdjęcie ilustracyjne)
Lekarz uwierzył, że lampa jest magiczna (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)
d1840ct

Dżin to według niektórych wierzeń duch powstały z czystego ognia bez dymu, który posiada nadnaturalną potęgę. Zgodnie z ludowymi legendami i baśniami, człowiek przy pomocy zaklęć może w pewnych wypadkach podporządkować dżina, np. zmusić go do spełnienia trzech życzeń, a także uwięzić w lampie.

Indie - lekarz myślał, że kupuje lampę Aladyna

I właśnie taką lampę kupił Laeek Khan, lekarz z indyjskiego stanu Uttar Pradesh. A przynajmniej tak mu się wydawało.

d1840ct

Do transakcji doszło podczas specjalnie zaaranżowanego seansu. Oszust miał przywołać postać przypominającą dżina. Wszystko zostało tak zaaranżowane, że lekarz był przekonany, że istota wyszła z lampy po jej potarciu. Gdy jednak sam próbował dotknąć lampy, to sprzedawca przekonywał go, że jest to zbyt niebezpieczne.

Medyk postanowił kupić lampę, która miała przynieść mu bogactwo i szczęście. Sprzedawcy początkowo zaproponowali cenę 20 mln rupii (ok. 1 mln zł). Po negocjacjach, cenę za lampę ustalono na 7 mln rupii (ponad 370 tys. zł).

Po powrocie do domu lekarz zdał sobie sprawę, że nie posiada ona żadnych magicznych właściwości. Od razu zgłosił sprawę na policję, gdzie zeznał, że lampę do złudzenia przypominającą tę z opowieści o Aladynie, zaoferował mu człowiek podający się za okultystę. Przyznał, że mężczyźni "zrobili mu pranie mózgu".

d1840ct

Indie - oszuści od lampy Aladyna złapani

Policja podjęła natychmiastowe działania.

- Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych w czwartek. W proceder była zaangażowana również żona jednego z oszustów. Aktualnie jest poszukiwana - przekazał agencji AFP policjant Amit Rai, zajmujący się sprawą.

Co ciekawe, nie był to pierwszy raz, gdy ci sami oszuści sprzedali komuś magiczną lampę. Na tym biznesie, mieli dorobić się kilkunastu milionów rupii.

d1840ct

Źródło: Insider.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz wideo: Inteligentna lampa Luke Roberts

d1840ct

Podziel się opinią

Share
d1840ct
d1840ct