Trwa ładowanie...

Islamabad bardziej popularny niż Ibiza. Nowe "preferencje" brytyjskich turystów?

Brytyjczycy, którzy tak chętnie podróżowali dotychczas do Hiszpanii czy Grecji, teraz upodobali sobie nowe, dużo bardziej egzotyczne miejsca. Do coraz popularniejszych kierunków należy dopisać nie tylko Dubaj czy Bangkok, ale też Manilę oraz Islamabad, które wygrywają w rankingach m.in. z Ibizą i Kretą.

Islamabad bardziej popularny niż Ibiza. Nowe "preferencje" brytyjskich turystów?Źródło: East News
dv14zl3
dv14zl3

Wakacje w Madrycie, Berlinie, a może na Ibizie? Absolutnie nie! Zdaje się, że podróżnicy z Wysp Brytyjskich "przejedli się" kilku topowych miejsc urlopowych w Europie - zwłaszcza w Hiszpanii. Tak wynika z danych, przygotowanych przez popularny serwis Skyscanner.

I choć na pierwszym miejscu króluje Amsterdam, na 2. jest Nowy Jork, a na 3. Bangkok. W pierwszej dziesiątce są też: Dublin, Dubaj, Londyn i Paryż. Jedynie Barcelona, Malaga i Alicante pokazują, że miłość Brytyjczyków do Hiszpanii jeszcze całkowicie nie zanikła, jednak jeśli cofnąć się choćby kilka lat wstecz, na szczycie listy królowałyby przede wszystkim iberyjskie miasta i kurorty.

Na wakacje do Islamabadu? Zaskakujące dane Skyscannera

W opublikowanym rankingu pakistańska stolica zajmuje 14. miejsce i uplasowała się kilka oczek przed Ibizą, pomiędzy Mediolanem a Lizboną. Czy to możliwe, aby Brytyjczycy nagle pokochali muzułmańską metropolię, położoną u podnóży Himalajów? Niekoniecznie. Bardziej wynika to z faktu, że w Wielkiej Brytanii żyje druga co do wielkości na świecie mniejszość pakistańska (po Arabii Saudyjskiej).

Islamabad wypada w rankingach lepiej niż Ibiza czy Lizbona / Shutterstock.com
Źródło: Islamabad wypada w rankingach lepiej niż Ibiza czy Lizbona / Shutterstock.com

Z zestawienia dowiemy się również, że Rzym, Kopenhaga, Ateny czy Lanzarote straciły na popularności na rzecz Manili (stolica Filipin) a Praga na rzecz Kolombo (stolica Sri Lanki). Natomiast do Lagos, największego miasta i byłej stolicy Nigerii, Anglicy chętniej latają niż do Monachium, Budapesztu czy Las Vegas. Według danych brytyjskiego MSZ poleciało tam w 2016 r. ok. 170 tys. obywateli ich kraju.

dv14zl3

Najtańsze i najdroższe wakacje

Z rankingu przygotowanego przez wyszukiwarkę Skyscanner możemy też dowiedzieć się, dokąd Brytyjczycy znajdą najtańsze i najdroższe bilety lotnicze. Najlepiej wypada Dublin - średnia cena wynosi 91 funtów – 440 zł. Następny jest Paryż (101 funtów – 490 zł) i Berlin (107 funtów – 518 zł). Najdroższe są australijskie miasta: Auckland ze średnią ceną 985 funtów (4,77 tys. zł) i Melbourne – 928 funtów (4,49 tys. zł).

dv14zl3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv14zl3