Trwa ładowanie...
dit8707
Islandia - tutaj elfy mają swoje prawa

Islandia - tutaj elfy mają swoje prawa

Kraj wulkanów, gryzących swetrów, gorących źródeł i… elfów. Witajcie na Islandii, miejscu, które znajduje się na liście marzeń niejednego z nas. A wszystko to dzięki pięknym widokom i podejściu do życia mieszkańców.
Share
dit8707

Na Islandii wszyscy słyszeli o Polakach, bo nasz rodzimy wafelek Prince Polo to ich ulubiony przysmak. Podobno co czwarty mieszkaniec kraju zjada ok. pół kilograma tego czekoladowego batonika.

Co czwarty Islandczyk wierzy też w istnienie elfów, a jedno z miast - Hafnarfjordur - jest uważane za ich stolicę. Elfy, jako szanowani mieszkańcy, posiadają nawet swoje prawa i przywileje równe innym członkom społeczności. A co najlepsze, korzystają z tych praw. Kilka lat temu koalicja obrońców elfów i ekologów zablokowała budowę drogi. Inwestycja miała być realizowana na obszarze, na którym mogą żyć elfy. Budowa została więc wstrzymana, aż do momentu gdy się wyprowadzą.

    Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, Fot: attilio pregnolato

Z Polski na Islandię dolecimy za ok. 377 zł w dwie strony. Do Reykjaviku można polecieć z Gdańska, Warszawy, Katowic i Wrocławia. Lot trwa ok. 4 godzin.

dit8707

Podziel się opinią

Share
dit8707
dit8707