Trwa ładowanie...
09-04-2015 09:38

Jak wygląda życie Polaków na Fuerteventurze?

Fuerteventura, posiada najdłuższą linię brzegową i naturalne, szerokie plaże - jest ich tu ponad 150. Złocisty piasek zachęca do plażowania i spacerów. Najsłynniejsza z nich - Playa de Sotavento, dzięki nieprzerwanie wiejącemu wiatrowi, jest istnym rajem dla miłośników windsurfingu. Jak im się mieszka w tak egzotycznym miejscu?

Jak wygląda życie Polaków na Fuerteventurze?Źródło: gorillaimages - Shutterstock
d39ss7c
d39ss7c

Na wschodzie archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się Fuerteventura, która posiada najdłuższą linię brzegową i naturalne, szerokie plaże - jest ich tu ponad 150. Złocisty piasek zachęca do plażowania i spacerów. Najsłynniejsza z nich - Playa de Sotavento, dzięki nieprzerwanie wiejącemu wiatrowi, jest istnym rajem dla miłośników windsurfingu. Co roku odbywają się tu zawody Pucharu Świata w tej dyscyplinie. Fuerteventura od 2009 roku cieszy się także statusem rezerwatu biosfery UNESCO.

- Wyspy Kanaryjskie to wyspy szczęśliwe - mówi mieszkaniec Fuerteventury Piotr Rejek. Na wyspie mieszka 300 Polaków. Jak im się mieszka w tak egzotycznym miejscu? - Żyje się o wiele spokojniej, zapomina się o stresie - wyjaśniła mieszkanka Fuerteventury, Edyta Tkacz.

if/udm

d39ss7c
d39ss7c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39ss7c