Trwa ładowanie...

Japończycy mają gest. Kiść winogron za 41 tys. zł

Kierownik sieci hoteli z siedzibą w prefekturze Ishikawa, położonej na północnym wybrzeżu głównej wyspy Honsiu wygrał nietypową aukcję w Kanazawie. Zaproponował naprawdę grube pieniądze za kilka rubinowych rzymskich winogron.

Japończycy mają gest. Kiść winogron za 41 tys. złŹródło: Shutterstock.com
d1mljo2
d1mljo2

Takashi Hosokawa zapłacił 1,2 mln jenów, czyli ok. 41 tys. zł za 24 sztuki czerwonych winogron, które cenione są za soczystość, wysoką zawartość cukru i niską kwasowość. Jest to najdroższa kiść tego gatunku, który pojawił się na rynku 12 lat temu.

Winogrona Ruby Red zostały opracowane w Ishikawa i po raz pierwszy pojawiły się na rynku w 2008 r. Od tamtej pory cieszą się ogromną popularnością, ale aby utrzymać wysoki poziom zainteresowania i wyłączności, sprzedawana jest tylko ich określona liczba.

Owoce te, cenione za wygląd i smak kupowane są na prezenty lub przez firmy w celach promocyjnych. Często mogą mieć wyjątkowy kształt lub kolor, dzięki szczególnej uprawie (np. kwadratowe arbuzy czy truskawki w kształcie serca).

d1mljo2

Choć 41 tys. zł za kiść winogron może się wydawać absurdalną kwotą, to wciąż żywe jest zapotrzebowanie na wysokiej klasy owoce w tamtej części świata. Wciąż niemal każdego roku osiągane są nowe rekordy. I to nie tylko w Japonii. W styczniu indonezyjskie centrum handlowe sprzedało odmianę duriana – równie ukochanego, co znienawidzonego śmierdzącego "króla owoców" za 14 mln rupii (ok. 3800 zł) za sztukę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jak pozbyć się chemii z owoców?

d1mljo2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mljo2

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj