Trwa ładowanie...

Japonia znów zabija wieloryby. Powrót do krwawej tradycji

Przez ponad 30 lat Japończycy powstrzymywali się od przemysłowego odłowu wielorybów. Niestety powrócili do haniebnej tradycji. Rozpoczęła się krwawa rzeź największych zwierząt zamieszkujących Ziemię.

Japonia znów zabija wieloryby. Powrót do krwawej tradycjiŹródło: Shutterstock.com
d3mgdi9
d3mgdi9

Komercyjne połowy wielorybów zostały wstrzymane w reakcji na moratorium Międzynarodowej Komisji Wielorybniczej (MKW) w 1986 r. W grudniu ubiegłego roku Japończycy zdecydowali się wystąpić z organizacji i powrócić do zaniechanej przed laty "tradycji". Zgodnie z ich zapewnieniami połowy mają być ograniczone jedynie do wód terytorialnych Japonii oraz jej wyłącznej strefy ekonomicznej.

W odpowiedzi na pierwsze wypływające statki wielorybnicze głos zabrały organizacje broniące przyrody oraz praw zwierząt. Na nic zdały się protesty. Japończycy chcą kultywować tradycję i nie mają zamiaru zmieniać zdania. Twierdzą, że spożywanie wielorybiego mięsa jest częścią ich kultury, choć... w rzeczywistości większość mieszkańców tego kraju wcale nie jada mięsa tych ssaków. Wieloryby stanowią zaledwie 0,01 proc. całkowitej konsumpcji mięsa w Japonii.

Spożycie wielorybiego mięsa w Japonii wzrosło gwałtownie po II wojnie światowej, co było następstwem skrajnego głodu i ubóstwa. Potem jednak znów zmalało, jednak ze względu na zagrożenie wyginięciem tego gatunku ssaków zakazano komercyjnych połowów. Rzecznik prasowy rządu, Yoshihide Suga, zakomunikował w oficjalnym oświadczeniu, że udało się ochronić wieloryby przed wyginięcie, a zatem po co nadal trwać w postanowieniu ich nieodławiania?

d3mgdi9

1 lipca znów rozpoczęła się krwawa rzeź i masowe cierpienie największych zwierząt zamieszkujących naszą planetę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zagadka śmierci wielorybów rozwiązana

d3mgdi9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mgdi9

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj