Trwa ładowanie...
d3sgwgy

Jedna z najpiękniejszych restauracji świata. Znajdziecie ją w Polsce

Właściciele warszawskiej restauracji Opasły Tom mają powody do dumy. Ich lokal otrzymał prestiżowe wyróżnienie od brytyjskiego magazyn Wallpaper, który umieścił go w gronie 5 najpiękniejszych restauracji świata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Restauracja Opasły Tom działa w dawnej księgarni Państwowego Instytutu Wydawniczego
Restauracja Opasły Tom działa w dawnej księgarni Państwowego Instytutu Wydawniczego (PION Basia Kuligowska, Przemysław Nieciecki)
d3sgwgy

Na szczycie podium znalazła się pierwsza podwodna restauracja w Europie. Nazywa się Båly, znajduje się w Norwegii i została zaprojektowana w minimalistycznym stylu. Betonowy budynek przypominający peryskop jest zanurzony w morzu, a goście mogą podziwiać podwodny świat przez akrylowe okna.

   "Baly", fot. materiały prasowe
("Baly", fot. materiały prasowe)

Wśród pięciu najbardziej imponujących restauracji na świecie znalazły się także lokale z Wielkiej Brytanii, Włoch, Peru oraz właśnie z Polski.

d3sgwgy

Dwupoziomowy lokal, prowadzony przez rodzinę Kręglickich, znajduje się przy ul. Wierzbowej w Warszawie. Został zaprojektowany przez wrocławskie biuro architektoniczne Buck.Studio, które ma już na koncie m.in. sukces restauracji Campo z Wrocławia. Uznano ją za najpiękniejszą na świecie w rankingu Win Awards.

   "Opasły Tom", fot. PION Basia Kuligowska, Przemysław Nieciecki
("Opasły Tom", fot. PION Basia Kuligowska, Przemysław Nieciecki)

Opasły Tom działa w dawnej księgarni Państwowego Instytutu Wydawniczego. Jest połączeniem restauracji z czytelnią. Akcenty w stylu art deco, stal falista obita aksamitem, geometryczna posadzka i kuliste lampy to akcenty, które docenił Wallpaper.

d3sgwgy

Całe zestawienie można znaleźć na stronie wallpaper.com.

Źródło: Noizz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Restauracja z gwiazdką Michelin. "Wymasowano mnie mizerią"

d3sgwgy

Podziel się opinią

Share
d3sgwgy
d3sgwgy