ycipk-hxzuh3

Jezus ze Świebodzina. Polski posąg znów na językach

Zagraniczne media co jakiś czas rozpisują się na temat statuy Syna Bożego, porównując ją z tą w Boliwii czy Rio de Janeiro. Bez dwóch zdań "polski Jezus" jest najwyższy na świecie. Jedna tylko rzecz zastanawia zagranicznych dziennikarzy. Mowa o koronie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z pomnikiem Jezusa Chrystusa w Świebodzinie związana jest "antenowa kontrowersja"
Z pomnikiem Jezusa Chrystusa w Świebodzinie związana jest "antenowa kontrowersja" (Facebook.com/ Jezus se Świebodzina)
ycipk-hxzuh3

Posąg Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie liczy 36 metrów wysokości. 33 przypadają na figurę, a 3 metry mierzy pozłacana korona wieńcząca pomnik. Portal "Atlas Obscura" pisze, że rzeźba podzieliła lokalnych mieszkańców, gdyż część z nich miało spore wątpliwości, czy tego typu inwestycja jest potrzebna. Wielu jednak nie zabierało głosu w sprawie "w obawie przed krytyką w bardzo katolickim mieście".

Jezus ze Świebodzina zwrócił na siebie uwagę ponownie, 10 lat po ukończeniu budowy, kiedy to zwrócono uwagę na nietypowe elementy w koronie Zbawiciela.

ycipk-hxzuh3
Shutterstock.com
Podziel się

Są to anteny nadające sygnał internetowy. Sprawa została owiana tajemnicą, ponieważ odpowiedzialne za ich zainstalowanie miało być Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, które sprawy się wypierało. Wierni debatowali nad tym, czy umieszczenie anten na głowie Zbawiciela nie było profanacją. Okazało się, że zdjęcia, które zostały poddane analizie w magazynie podróżniczym, były archiwalne. Nadajniki zostały oficjalnie usunięte 9 maja 2018 r. Mimo to posąg w pamięci wielu ludzi już na zawsze zostanie "Jezusem Chrystusem z antenami".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Święty Graal [Enigma]

ycipk-hxzuh3
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-hxzuh3

ycipk-hxzuh3
ycipk-hxzuh3