Trwa ładowanie...
d1ige2e

Kalendarz roku szkolnego 2020/2021. Ferie zimowe, święta i dni wolne od szkoły

Dzieci właśnie wrócił do szkół, ale wiele z n nich już się zastanawia, kiedy pierwsza okazja do wolnego. Dlatego mamy dla was informację na temat świąt, ferii zimowych i dni wolnych od szkoły. Złe wieści są takie, że pierwsze wolne dopiero 11 listopada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W tym roku szkolnym pierwsze wolne przypada dopiero 11 listopada
W tym roku szkolnym pierwsze wolne przypada dopiero 11 listopada (123RF)
d1ige2e

Uczniowie i nauczyciele zdążą się porządnie rozpędzić z nauką, bo na dłużej wyhamują dopiero podczas przerwy świątecznej pod koniec grudnia.

W tym roku w listopadzie nie czeka nas żaden długi weekend, bo Wszystkich Świętych przypada w niedzielę, 1 listopada, a święto Niepodległości w środę, 11 listopada.

Przerwa bożonarodzeniowa rozpocznie się w tym roku w środę, 23 grudnia i potrwa aż do niedzieli, 3 stycznia. Wolne przedłuży uczniom 1 stycznia, wypadający w piątek. Na kolejne wolne można liczyć dopiero podczas świąt wielkanocnych. Przerwa w nauce potrwa wówczas od czwartku, 1 kwietnia do wtorku, 6 kwietnia.

d1ige2e

Majówka 2021

1 maja w 2021 roku przypada nieszczęśliwie w sobotę. 3 maja to zaś poniedziałek, a więc trzydniową majówkę przedłużyć nam może jedynie dobranie urlopu. Ostatnim dniem, kalendarzowo wolnym od szkoły będzie czwartek, 3 czerwca, czyli Boże Ciało.

Dodatkowe dni wolne dyrektor szkoły lub placówki może ustalić w dniach, w których w szkole odbywa się:

  • sprawdzian przeprowadzany w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej,
  • egzamin przeprowadzany w ostatnim roku nauki w gimnazjum,
  • egzamin maturalny,
  • etap pisemny egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe;
d1ige2e

oraz w dni świąt religijnych niebędących dniami ustawowo wolnymi od pracy, określone w przepisach o stosunku państwa do poszczególnych kościołów lub związków wyznaniowych, a także w inne dni, jeżeli jest to uzasadnione organizacją pracy szkoły lub placówki, lub potrzebami społeczności.

Ferie zimowe w roku szkolnym 2020/2021

Ferie zimowe w tym roku szkolnym najszybciej rozpoczną województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie (18-31 stycznia 2021 r.). W terminie 25 stycznia-7 lutego od szkoły odpoczną mieszkańcy województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

1-14 lutego ferie będą miały województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie. Jako ostatni w tym roku przerwę międzysemestralną będą mieli uczniowie mieszkający w województwie kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim oraz wielkopolskim.

d1ige2e

Źródło: "gov.pl", "kalendarzswiat.pl"

LP Wakacje.pl w odc. nr 1 programu Remont w prezencie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ige2e

Podziel się opinią

Share
d1ige2e
d1ige2e