Trwa ładowanie...
d21datb

Kalifornia - niesamowite zjawisko na niebie

Shasta, drugi najwyższy szczyt w Górach Kaskadowych, to uśpiony wulkan. Położony jest na trenie północnej Kalifornii, mierzy 4322 m n.p.m. i jest często nazywany Białą Górą. Fotograf Brad Goldpaint, wykorzystując technikę timelaps (ang. film poklatkowy), uchwycił nad nią zjawisko robiące niesamowite wrażenie. Podczas kręcenia przez noc i o brzasku filmu zarejestrował tworzące się nad Shasta formacje chmur soczewkowatych.
Share
Kalifornia - niesamowite zjawisko na niebie
Źródło: screen AP
d21datb

Shasta, drugi najwyższy szczyt w Górach Kaskadowych, to uśpiony wulkan. Położony jest na trenie północnej Kalifornii, mierzy 4322 m n.p.m. i jest często nazywany Białą Górą. Fotograf Brad Goldpaint, wykorzystując technikę _ timelaps _ (ang. film poklatkowy), uchwycił nad nią zjawisko robiące niesamowite wrażenie. Na kręconym w nocy i o brzasku filmie zarejestrował tworzącą się nad Shasta chmurę soczewkowatą (łac. altocumulus lenticularis). Jest to formacja charakterystyczna dla obszaru górzystego, ustawiona równolegle do linii gór, prostopadle do kierunku wiatru.

- Chmury soczewkowate to częsty widok nad górą Shasta. Zaczynają się formować podczas wschodu słońca, dzięki czemu tuż nad wierzchołkiem można podziwiać fascynujące kolorowe zjawisko - opowiada autor filmu. - Nastawiłem kamerę o godzinie 22.00, po wschodzie księżyca. O drugiej nad ranem nad Białą Górą pojawiła się chmura, która wyglądała jak wielki statek kosmiczny - dodaje Brad. Nie ma się co dziwić, że okoliczni mieszkańcy nazywają te wyjątkowo wyglądające chmury "mothership" (ang. statek matka).

udm/ik

Ministerstwo Podróży poleca: BlaBlaCar najlepszym sposobem na tanią podróż!

d21datb

Podziel się opinią

Share
d21datb
d21datb