Atak zimy w Kalifornii. Takiego śniegu nie widzieli od 34 lat
Po raz pierwszy od ponad 30 lat w Kalifornii w USA wydano ostrzeżenia przed zamieciami śnieżnymi. Przez zachodnią i południową część kraju w ostatnich dniach przechodzą intensywne opady deszczu oraz śniegu.
Gwałtowna zimowa pogoda przetacza się w ostatnich dniach przez zachodnie i północne Stany Zjednoczone. W sobotę 25 lutego w wielu stanach wprowadzono ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem, ulewnym deszczem oraz zamieciami śnieżnymi.
Atak zimy w stanie Kalifornia w USA
Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS) poinformowała, że utrudnienia pogodowe mogą potrwać w kraju nawet do wtorku - 28 lutego. Na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych zimowa aura przyniosła wzmożone opady śniegu oraz deszczu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sztuka podróżowania - DS7
W Los Angeles w miniony weekend wydano ostrzeżenia przed zamiecią śnieżną. Ostatni raz obowiązywały tam w 1989 r. W śniegu i deszczu pogrążył się również słynny napis "Hollywood". W sieci pojawiły się zdjęcia zasypanych śniegiem basenów i palm, ludzi jedzących śnieg, lepiących bałwany lub po prostu zjeżdżających na sankach. Wielu z nich nigdy w życiu nie widziało takiej zimy.
Nietypowe warunki atmosferyczne wywołały przerwy w dostawie prądu. W sobotę rano w kilku hrabstwach łącznie ok. 100 tys. osób pozbawionych było energii elektrycznej. Zagrożenie dla mieszkańców stanowiły także zerwane linie energetyczne. W hrabstwie Los Angeles zamknięto wszystkie plaże.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Atak zimy przyniósł zniszczenia i podtopienia
Jak poinformowała NWS, w pasmach górskich południowej Kalifornii oraz w górach Sierra Nevada opady śniegu mogą sięgać nawet 1,5 metra. Obfite opady deszczu oraz śniegu spowodowały w niektórych miejscach powodzie. W miejscowości Valencia wezbrana rzeka podmyła brzeg, przez co do wody wpadły zaparkowane tam kampery.
Czytaj także: Polacy zaskoczyli. Tego górale się nie spodziewali
Nagła zima spowodowała poważne utrudnienia w 32 stanach. Z powodu wysokich zasp śnieżnych oraz podtopień wiele dróg było całkowicie nieprzejezdnych.