Trwa ładowanie...

Karlie Kloss odwiedziła Wielką Rafę Koralową

Amerykańska modelka Karlie Kloss odwiedziła Wielką Rafę Koralową w Australii. Wideo na jej profilu na Youtubie bije rekordy popularności. Każdy chce zobaczyć, jak modelka pływa z żółwiami.

Karlie Kloss odwiedziła Wielką Rafę KoralowąŹródło: Facebook.com
d44w7kv
d44w7kv

Na codzień Karlie Kloss pracuje na wybiegach mody i pozuje do zdjęć. Przez kilka lat była aniołkiem Victoria's Secret, a obecnie można ją podziwiać w marcowym, amerykańskim wydaniu Vogue'a.

Tym razem fani mogą ją oglądać w zupełnie innej roli. Pojechała do Australii by zobaczyć Wielką Rafę Koralową oraz przekonać się, z jakimi problemami zmaga się ta największa rafa na świecie. Modelka wciela się w rolę reporterki - opowiada o przyrodzie i zwierzętach zamieszkujących okolicę, zwiedza Lady Elliot Island, pływa łodzią ze szklanym dnem, a na koniec swojej wizyty kąpie się z żółwiami.

Wielka Rafa Koralowa leży wzdłuż północno-wschodnich wybrzeży Australii, na Morzu Koralowym. Z kosmosu widoczna jest jako biała smuga na tle błękitnego oceanu. W tamtejszych wodach żyje ok. 600 gatunków koralowców, 1625 gatunków ryb, 3000 gatunków mięczaków, 630 gatunków szkarłupni, 6 gatunków żółwi morski, 30 gatunków wielorybów i delfinów, 133 gatunków rekinów i mant i 14 gatunków węży morskich. Rafa jest objęta ochroną jako park morski. Za największe zagrożenia uznaje się zmiany klimatyczne, spływ powierzchniowy i rozwój wybrzeża, a także rybołówstwo i kłusownictwo.

d44w7kv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44w7kv