Trwa ładowanie...

Kiss&Fly - rewolucyjne zmiany na lotnisku Chopina

Szykują się zmiany na lotnisku Chopina, a właściwie przed nim. Na jezdniach przed halą odlotów 2 stycznia 2017 roku uruchomiona została strefa Kiss&Fly, czyli bezpłatne miejsca postojowe na szybkie wypakowanie bagażu i pożegnanie się z bliskimi.

d10l822
d10l822

Takie strefy doskonale sprawdzają się na wielu lotniskach na świecie, także w Polsce. W warszawskiej Kiss&Fly kierowcy mogą przebywać bez opłat do 7 minut. Za przekroczenie czasu do 15 minut opłata wyniesie 30 zł. Za każdą kolejną minutę zapłacimy 1 zł. Dla porównania – postój w takiej strefie przed gdańskim lotniskiem jest bezpłatny do 10 minut, a przekroczenie czasu o kolejne 10 minut kosztuje 20 zł. Tutaj przedłużone całowanie może sporo kosztować, bo za każde następne 10 minut zapłacimy znowu 10 zł.

Co ważne, bezpłatny kilkuminutowy postój przed lotniskiem Chopina możliwy jest tylko wtedy, gdy pojazd nie wjeżdża do strefy częściej niż co 30 min. Jeśli kierowca zechce wjechać do strefy drugi raz w ciągu pół godziny od wyjazdu, opłata naliczana jest od chwili pobrania biletu.

– Strefa Kiss&Fly, którą właśnie wprowadzamy jest sprawdzonym rozwiązaniem stosowanym na wielu lotniskach na świecie. Zapewnia bezpieczeństwo i płynność ruchu przed terminalem, a każdemu kierowcy, który przyjeżdża na lotnisko własnym samochodem, gwarantuje możliwość wygodnego zatrzymania pojazdu tuż przy wejściu do hali odlotów – przekonuje Andrzej Ilków, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.

d10l822

W strefie postojowej znalazło się 89 miejsc, czyli o ponad 160 proc. więcej niż przed zmianą organizacji ruchu, w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych. W tej części obowiązuje zakaz pozostawiania pojazdu bez nadzoru - pusty samochód może zostać odholowany na koszt właściciela.

– Kierowcy, którzy przywiozą kogoś na lotnisko, mogą zatrzymać się na chwilę w strefie Kiss&Fly i wyładować bagaż z samochodu. Nie mogą jednak odprowadzać pasażera do hali odlotów i czekać z nim np. na wydanie karty pokładowej. Można to zrobić zostawiając auto na parkingu tuż obok, gdzie nie ma takich ograniczeń – wyjaśnia dyrektor Andrzej Ilków. Cena za pozostawienie auta na parkingu wynosi 5 zł za 30 minut.

d10l822
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10l822