Trwa ładowanie...
dflpwk8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kolej

Kolej zwiera szyki. Więcej miejsc w pociągach na Wszystkich Świętych

Więcej miejsc w pociągach, wzmocnione działania informacyjne, dodatkowe patrole Straży Ochrony Kolei - to przygotowania grupy PKP do obsługi podróżnych podczas wyjazdów na Wszystkich Świętych - poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe w czwartkowym komunikacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolej zwiera szyki. Więcej miejsc w pociągach na Wszystkich Świętych
(123RF.COM)
dflpwk8

Według PLK podróżni w najbliższych dniach mogą liczyć na pomoc przy znajdowaniu dogodnej przesiadki, peronu, z którego odjeżdża pociąg, czy na pomoc z bagażem. Na 12 dworcach wsparcie zapewnią informatorzy mobilni. Będą oni dyżurować od godzin południowych do wieczornych m.in. w Trójmieście, Katowicach czy Wrocławiu.

Ponadto przez całą dobę działa Centrum Wsparcia Klienta (CWK), które pomaga pasażerom na każdym etapie podróży. Przy zmianach w kursowaniu pociągów CWK współpracuje w organizacji komunikacji zastępczej, umożliwiając pasażerom sprawne kontynuowanie podróży.

PKP Intercity zachęca swoich pasażerów do planowania wyjazdów z wyprzedzeniem, gdyż dzięki analizie frekwencji w pociągach, spółka, tam gdzie będzie to możliwe, wzmocni składy dodatkowymi wagonami.

dflpwk8

W okresie podróży związanych z obchodami Wszystkich Świętych zarządca infrastruktury dodatkowo sprawdza przejezdność linii kolejowych. W gotowości pozostaje 165 zespołów pogotowia technicznego, których zadaniem jest szybkie usuwanie ewentualnych usterek.

Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwać będą dodatkowe patrole Straży Ochrony Kolei w pociągach, na dworcach oraz na szlakach kolejowych.

Nad bezpieczeństwem ruchu kolejowego czuwa także ponad 1650 dyżurnych ruchu i 114 dyspozytorów PKP PLK. Działania koordynuje Główna Dyspozytura, która całą dobę współpracuje ze wszystkimi przewoźnikami pasażerskimi i towarowymi, a w razie potrzeby także z służbami ratowniczymi.

dflpwk8

Podziel się opinią

Share

dflpwk8

dflpwk8