Trwa ładowanie...

Kolejne lato zagrożone. "Ceny lotów mogą wzrosnąć"

Po dwóch latach pandemii branża turystyczna wiąże z nadchodzącym sezonem ogromne nadzieje. Szykuje się w końcu lato bez masek i obostrzeń, co miało wpłynąć na rekordowe tłumy w europejskich kurortach. Niestety agresja Rosji na Ukrainę sprawiła, że sytuacja znów nie wygląda dobrze. Hiszpański minister turystyki mówi o możliwych konsekwencjach.

Hiszpania zaczyna się martwić o sezon letni Hiszpania zaczyna się martwić o sezon letni Źródło: Adobe Stock, fot: PAWEL KAZMIERCZAK
d6i5j00

Dwa lata pandemii były ogromnym ciosem dla europejskiej turystyki. Zarówno biura podróży, jak i właściciele hoteli, pensjonatów czy restauracji czekają z ogromną nadzieją na lato 2022, które zapowiada się na wolne od obostrzeń związanych z koronawirusem.

Lato 2022 pod znakiem zapytania

Niestety wraz z inwazją Rosji na Ukrainę znów padł na nich blady strach. O nowych problemach, z którymi musi zmagać się branża podczas wojny w Europie mówił podczas ostatniej konferencji prasowej hiszpański minister turystyki Fernando Valdés.

Hiszpan ostrzegł, że jeśli inwazja Rosji na Ukrainę wciąż będzie trwała, może to spowodować podwyżkę cen lotów. Rekordowy wzrost cen paliw zauważalny jest w całej Europie, więc z czasem linie lotnicze będą musiały przenieść ten koszt na klientów.

Ponadto Valdés ostrzegł, że wojna może mieć długofalowy wpływ na turystykę, ponieważ wzrost cen spowoduje, że ludzie będą mieli mniej pieniędzy na podróże, a niektórzy zrezygnują z nich ze względu na niepewną sytuację.

d6i5j00

Wzrost cen biletów lotniczych

- Jeszcze za wcześnie, aby przewidzieć, jaki dokładnie wpływ może mieć konflikt wojenny na nasz sektor turystyczny - przyznał minister. - Wszystko będzie zależeć od intensywności i czasu trwania konfliktu.

Obawy te podziela Eoghan Corry, irlandzki ekspert branży turystycznej. - Ceny lotów wzrosną ze względy na coraz wyższe ceny paliwa. Nie wygląda na to, żeby ta tendencja się zatrzymała - paliwo wciąż idzie w górę - przyznał. Dodatkowo na podwyżkę cen biletów wpłynie według Corry'ego także to, że trasy niektórych lotów są dłuższe ze względu na konieczność unikania rosyjskiej przestrzeni powietrznej.

Źródło: The Sun

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Kijów zostanie oblężony? Gen. Pacek tłumaczy strategię armii rosyjskiej

d6i5j00
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d6i5j00