Trwa ładowanie...

Koniec z minikosmetykami w hotelach. Powód robi wrażenie

Minikosmetyki w hotelach mogą wkrótce stać się przeszłością. Członkowie zgromadzenia stanowego Kalifornii głosowali za przyjęciem projektu ustawy, w ramach działań zmierzających do ograniczenia zużycia tworzyw sztucznych.

Koniec z minikosmetykami w hotelach. Powód robi wrażenieŹródło: Shutterstock.com
d1qtndm
d1qtndm

Ustawa zakazuje obiektom noclegowych, w tym hotelom, motelom, ośrodkom wypoczynkowym, pensjonatom typu bed and breakfast i apartamentom wakacyjnym oferowania małych plastikowych butelek o pojemności 340 ml lub mniejszej w pokojach. Obiekty mogłyby oferować "zbiorcze dozowniki" zamiast pojedynczych kosmetyków.

"Ilość produkowanego plastiku rośnie i musimy rozważyć wszystkie opcje, aby zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska" - powiedział członek zgromadzenia. "Chociaż może to nie wydawać się problemem na poziomie indywidualnym, małe, plastikowe butelki, które mają mniej niż 12 uncji, w ujęciu zbiorowym tworzą znaczną ilość odpadów" – dodał.

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom musi zdecydować, czy podpisać projekt ustawy, zezwolić na jej przyjęcie bez podpisu lub zawetować wniosek. Jeśli projekt wejdzie w życie, ośrodki i hotele prawdopodobnie będą musiały stawić czoła ogromnym grzywnom w wysokości do 2000 dolarów, jeśli zasady zostaną naruszone więcej niż jeden raz.

d1qtndm

Projekt ustawy został zainspirowany podobną ustawą wydaną przez Radę Nadzorczą Santa Cruz. Wejdzie w życie z dniem 31 grudnia 2020 r., zakazując "placówkom noclegowym" dystrybucji kosmetyków jednorazowych. Sieć hoteli Marriott ogłosiła już zamiar zamiany minibutelek na dystrybutory w 450 hotelach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jak wygląda życie restauracji "od kuchni"? Sprawdziliśmy to dla was

d1qtndm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qtndm

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj