Trwa ładowanie...

Koniec z obowiązkiem noszenia maseczek ochronnych. Premier podał datę

Podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 30 maja noszenie maseczek ochronnych nie będzie obowiązkowe. Nie jest to jednak koniec restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Nadal konieczne będzie zachowanie dystansu społecznego.

Share
Koniec z obowiązkiem noszenia maseczek ochronnych. Premier podał datę
Źródło: East News
djvqjd1

Z początkiem czerwca nie będziemy już zobligowani do noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych, z wyjątkiem takich miejsc, jak: środki komunikacji miejskiej, sklepy czy kina. Warunkiem zniesienia restrykcji będzie jednak obowiązek zachowania 2 m dystansu społecznego.

- Od 30 maja zmieniamy zasady dotyczące zasłaniania ust i nosa. Jeśli będzie możliwe zachowanie dystansu, noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe - z wyjątkami. W sklepie, środkach komunikacji, kościołach czy kinach maseczki będą obowiązkowe – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

djvqjd1

Od 6 czerwca czynne kina, siłownie, kluby fitness

Premier ogłosił także, że rząd planuje przywrócenie możliwości zgromadzeń na świeżym powietrzu do 150 osób. Zgodnie z podanymi informacjami, od 6 czerwca czynne mają być także kina, siłownie, sale zabaw, kluby fitness czy parki rozrywki. W dalszym ciągu zamknięte będą kluby oraz dyskoteki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Siłownie i kluby fitness czekają na odmrażanie. Zapytaliśmy ministra, kiedy następny etap

djvqjd1

Podziel się opinią

Share
djvqjd1
djvqjd1