WP Turystyka

  
Polecane
Tematy

Koniec złej passy? Ryanair wśród 5 największych linii lotniczych świata

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych IATA opublikowało właśnie raport, z którego wynika, że mierzący się ostatnio z licznymi problemami irlandzki przewoźnik jest 5. najpotężniejszym na świecie. Dobre wieści Ryanair podbija ogłoszeniem nowych połączeń z Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Według raportu IATA Ryanair jest 5. największym przewoźnikiem powietrznym na świecie
Według raportu IATA Ryanair jest 5. największym przewoźnikiem powietrznym na świecie (Fotolia)

Według raportu IATA, czyli międzynarodowej organizacji handlowej skupiającej 260 przewoźników powietrznych, linie lotnicze na całym świecie w 2016 r. przetransportowały 3,8 mld pasażerów. Najwięcej, bo blisko 152 mln osób podróżowało na pokładach amerykańskich Southwest Airlines. Tym ostatnim depczą po piętach American Airlines ze 144 mln pasażerów, oraz Delta, która przewiozła swoimi maszynami 143 mln ludzi. Na 4. miejscu wśród największych linii lotniczych uplasowały się China Southern z 114,5 mln podróżnych, a tuż za nimi wylądował Ryanair, który z 112 mln przewiezionych osób jako jedyny europejski przewoźnik znalazł się w "wielkiej piątce" rządzącej na niebie.

Czy to świadczy o końcu kryzysu linii zarządzanych przez Michaela O’Leary’ego? Cóż, dane obejmują miniony rok, więc trudno wyciągać z nich jakiekolwiek wnioski. Nie mniej jednak raport IATA może pomóc przewoźnikowi w odzyskiwaniu nadwątlonego zaufania klientów.

Shutterstock.com
Podziel się

Jakby na dowód tego, że Ryanair jeszcze nie powiedział ostatniego słowa, linia ogłosiła uruchomienie 4 nowych tras z Polski do Grecji. Połączenia są częścią rozkładu lotów na lato 2018 r. i będą wykonywane od maja 2018 r. . Loty z Gdańska oraz Wrocławia do Aten będzie wykonywane 2 razy tygodniowo, natomiast z Łodzi i Rzeszowa do Aten – raz w tygodniu.

Rezerwacji można dokonywać od 12 października na stronie internetowej przewoźnika. - Z okazji ogłoszenia nowych połączeń wprowadzamy do sprzedaży bilety od 106 zł na podróż od 10 maja do 14 czerwca 2018 r. Bilety w promocyjnej cenie dostępne są na do piątku 13 października do północy – informuje sales & marketing manager, Olga Pawlonka.

Skorzystacie z oferty?

Kulisy problemów Ryanaira. Tak działa popularny przewoźnik

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.