Trwa ładowanie...
d29kryo

Korea Północna chce uruchomić nowe połączenia. Decyzję podejmie międzynarodowa komisja

Przedstawiciele Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) w połowie maja odwiedzą Koreę Północną, by omówić otwarcie nowych korytarzy powietrznych, w tym do Korei Południowej. Z inicjatywą uruchomienia nowych połączeń lotniczych wystąpiły władze w Pjongjangu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obecnie północnokoreańskie linie lotnicze Air Koryo mają połączenia lotnicze jedynie z Rosją i Chinami
Obecnie północnokoreańskie linie lotnicze Air Koryo mają połączenia lotnicze jedynie z Rosją i Chinami (Shutterstock.com)
d29kryo

Sprawę otwarcia nowych tras w stolicy Korei Północnej ma omawiać m.in. Arun Mishra, dyrektor oddziału ICAO na Azję i Pacyfik. Mieszczące się w Bangkoku biuro tego oddziału w lutym otrzymało prośbę z kraju Kima o ustanowienie połączenia lotniczego między Pjongjangiem i portem lotniczym Seul-Inczon. Jednak ma to być dopiero początek zmian. Przywódca kraju chciałby, aby nowych tras do końca roku było kilka - m.in. do Tokio, Wietnamu czy Bangkoku.

Obecnie północnokoreańskie linie lotnicze Air Koryo mają połączenia jedynie z Rosją i Chinami, czyli dwoma krajami, z którymi Pjongjang utrzymuje stosunki dyplomatyczne.

27 kwietnia przywódcy obu Korei Kim Dzong Un i Mun Dze In spotkali się we wsi Panmundżom po południowokoreańskiej stronie linii demarkacyjnej, która dzieli oba kraje. Omawiali tam m.in. szereg spraw, mających na celu zbliżenie obu państw koreańskich, które formalnie są w stanie wojny od zakończonego 65 lat temu konfliktu zbrojnego. Podpisali deklarację, w której zapowiedzieli wspólne dążenia do zawarcia formalnego układu pokojowego.

d29kryo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Obrazy, które obiegną świat. Nagranie z historycznego spotkania

d29kryo

Podziel się opinią

Share

d29kryo

d29kryo