Trwa ładowanie...
dzo3uxz

Koronawirus już nie taki straszny w Chinach. Znów można zwiedzać Wielki Mur Chiński

Życie w Państwie Środka powoli wraca do normy. Może świadczyć o tym fakt, że jeden z odcinków Wielkiego Muru Chińskiego, odwiedzany przez 10 mln osób rocznie, jest znów dostępny dla turystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zabytek został wpisany w 1987 r. na listę UNESCO. Od 2007 r. jest jednym z "siedmiu nowych cudów świata"
Zabytek został wpisany w 1987 r. na listę UNESCO. Od 2007 r. jest jednym z "siedmiu nowych cudów świata" (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Haluk Comertel)
dzo3uxz

Mowa o fragmencie muru przebiegającego przez pasmo górskie Badaling, który położony jest na wysokości ponad 1000 m n.p.m. Wzniesiony w 1505 r. odcinek fortyfikacji cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Głównie dlatego, że znajduje się blisko stolicy - ok. 70 km na północ od Pekinu.

Wpisany w 1987 r. na listę UNESCO obiekt, będący od 2007 r. jednym z "siedmiu nowych cudów świata", był zamknięty od 25 stycznia. Było to spowodowane epidemią koronawirusa, która w Państwie Środka szybko przybierała na sile.

dzo3uxz

Urzędnicy zmienili limit liczby odwiedzających

Teraz zabytek znów jest czynny. Choć lokalne władze poinformowały, że zmieniono limit liczby odwiedzających. W czerwcu 2019 r. ustalono, że może go zwiedzać maksymalnie 65 tys. osób dziennie. Jednak chińscy urzędnicy przekazali, że obecnie na mur może wchodzić do 20 tys. gości na dobę.

Aby zwiedzić atrakcję, trzeba najpierw zarezerwować bilet przez internet (jego cena wynosi ok. 20 zł). Po przybyciu na miejsce, każdemu turyście jest mierzona temperatura. Są oni również zobowiązani do tego, aby nosić przez cały czas maseczkę ochronną oraz zachowywać odstęp od pozostałych zwiedzających – minimum jeden metr.

Pozostałe odcinki Wielkiego Muru pozostaną zamknięte do odwołania, podobnie jak kolejka liniowa i Muzeum Wielkiego Muru Chińskiego w Badaling.

Wielki Mur Chiński, fot. Marc Smith / Flickr

Chiny odblokują większość połączeń do Hubei

Od środy 25 marca zniesiono większość ograniczeń w podróżowaniu do prowincji Hubei, gdzie pojawiły się pierwsze przypadki zarażenia koronawirusem. Od 8 kwietnia będzie też można dotrzeć do miasta Wuhan, które było pierwszym źródłem wirusa. Jednak, jak informują chińskie władze, dostać się tam będą mogły tylko te osoby, które znajdują się w grupie niewielkiego ryzyka zakażeniem koronawirusem.

dzo3uxz

Większość nowych przypadków zarażonych COVID-19 to osoby, które przyjechały do Chin z zagranicy. Osoby te poddawane są restrykcyjnej kwarantannie, w celu szybkiego zneutralizowania wirusa.

Źródło: CNN, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Chiny podnoszą się z koronawirusa. Polak z Szanghaju mówi, jak wygląda miasto

dzo3uxz

Podziel się opinią

Share

dzo3uxz

dzo3uxz