Trwa ładowanie...

Koronawirus: Papież Franciszek podjął decyzję. Światowe Dni Młodzieży przełożone

Z powodu koronawirusa papież Franciszek postanowił przełożyć dwa największe międzynarodowe festiwale kościelne. Watykan ogłosił, że Światowe Dni Młodzieży i Światowe Spotkanie Rodzin zostały przesunięte o rok.

Koronawirus: Papież Franciszek podjął decyzję. Światowe Dni Młodzieży przełożoneŹródło: Facebook.com, World Youth Days
dmg9mqw
dmg9mqw

W oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek, 20 kwietnia, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej potwierdził, że papież Franciszek wraz z Dykasterią ds. Świeckich, Rodziny i Życia postanowił przełożyć Światowe Spotkanie Rodzin i Światowe Dni Młodzieży.

Światowe Spotkanie Rodzin, które miało się odbyć w Rzymie w czerwcu 2021 r., zostało przełożone na czerwiec 2022 r. Natomiast Światowe Dni Młodzieży, planowane na rok 2022, w Lizbonie, odbędą się rok później, tj. w sierpniu 2023 r.

Zgodnie z komunikatem prasowym, decyzja została podjęta ze względu na obecną sytuację zdrowotną oraz jej konsekwencje dla przemieszczania się i gromadzenia dużych skupisk ludzi. Liczba osób zarażonych koronawirusem we Włoszech przekroczyła już 180 tys. W Portugalii zaś odnotowano już niemal 21 tys. chorych.

dmg9mqw

Tradycja Światowych Dni Młodzieży

Idea międzynarodowych spotkań katolików została zapoczątkowana z inicjatywy Jana Pawła II w 1986 r. Są one organizowane w formie religijnego festiwalu i odbywają się co dwa-trzy lata. Skupiają młodzież z całego świata, która chce się wspólnie modlić i spędzać czas.

W 2019 r. obchodzono 34 edycję Światowych Dni Młodzieży. Odbyły się wówczas w dniach 22-29 stycznia w Panamie. Poprzednie Światowe Spotkanie rodzin, było już IX edycją międzynarodowej imprezy i odbyło się w 2018 r. w Dublinie w Irlandii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: O tych Polakach jest głośno wśród pielgrzymów

dmg9mqw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmg9mqw