Trwa ładowanie...

Grecja. Pierwsze biuro odwołuje wszystkie wycieczki z Polski

Od 3 października pasażerowie lecący z Polski do Grecji będą musieli okazać negatywny wynik testu na COVID-19, żeby spędzić wakacje w tym kraju. Pierwsze biuro podróży już poinformowało o zawieszeniu wszystkich wycieczek do Grecji. Klienci natychmiast otrzymali alternatywne propozycje wypoczynku.

Grecja to ulubiony kierunek Polaków na wakacjeGrecja to ulubiony kierunek Polaków na wakacjeŹródło: 123RF, fot: ALEH VARANISHCHA
dhndyc3

Ambasada Grecji w Polsce poinformowała, że od 3 października pasażerowie lecący z Polski do Grecji będą musieli okazać negatywny wynik testu molekularnego (PCR) dla COVID-19, wykonany nie później niż 72 godziny przed przylotem do Grecji. Na reakcję biur podróży nie trzeba było długo czekać.

Wakacje w Grecji po 3 października

Biuro podróży Rainbow już poinformowało o zawieszeniu wszystkich wycieczek w tym kierunku i należy się spodziewać, że inne pójdą w jego ślady.

dhndyc3

"Zmuszeni jesteśmy anulować ostatnie wyloty do Grecji planowane od dnia jutrzejszego, tj. od 3.10 do końca sezonu letniego (w praktyce są to w większości wyloty w ten weekend oraz w przyszłym tygodniu)" - czytamy w komunikacie biura podróży Rainbow. - "Czynione były w międzyczasie intensywne wysiłki, aby ten wymóg jednak złagodzić bądź przesunąć jego wprowadzenie np. o tydzień w czasie, jednakże ponieważ nie zakończyły się one sukcesem, stąd konieczność decyzji jak powyżej".

Biuro podróży poinformowało, że w związku z zaistniałą sytuacją zwiększa liczbę miejsc na inne kierunki, a dla klientów objętych zmianą przygotowało indywidualne propozycje zmian terminów lub kierunków w niezmienionej cenie.

- To bardzo ważne, że Rainbow tak szybko zareagowało na obecną sytuację i zaproponuje klientom zmiany bez dodatkowych kosztów na takie kierunki jak m.in. Hiszpania, Tunezja, Turcja czy Egipt - komentuje Klaudyna Fudala z portalu Wakacje.pl

"Do każdej rezerwacji objętej zmianą dot. Grecji zostanie w ciągu najbliższych godzin wysłany stosowny komunikat indywidualny i w nim zawierać się będą indywidualne propozycje wysłane dla klientów. Jest to najpewniejszy i najszybszy sposób, aby bez dużych zmian i bez konieczności dopłacania rozwiązać problem i zmienić Klientowi w ciągu 10 minut rezerwację na inny kierunek" - czytamy w komunikacie.

dhndyc3

Co ważne, Rainbow potwierdza, że wszystkie wyloty w dniu dzisiejszym - 2 października - realizowane są normalnie i bez zmian oraz bez dodatkowych wymogów. Zmiana obejmuje podróżnych wlatujących na terytorium Grecji od 3 października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Remont w Prezencie - fragment odcinka nr 3

dhndyc3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhndyc3