Trwa ładowanie...
d1ru1mh

Koronawirus w Polsce. Od 6 czerwca można biwakować

Ministerstwo Środowiska poinformowało, że od soboty, 6 czerwca nareszcie będzie można swobodnie korzystać z infrastruktury znajdującej się w lasach oraz parkach narodowych w całej Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od 6 czerwca można biwakować w lesie (zdjęcie poglądowe)
Od 6 czerwca można biwakować w lesie (zdjęcie poglądowe) (Getty Images, Benjamin Rondel)
d1ru1mh

Ze względu na pandemię koronawirusa, lasy w całym kraju były zamknięte w kwietniu przez niecałe trzy tygodnie. I choć są otwarte od 20 kwietnia, to wciąż wyłączona z użytkowania jest tzw. mała infrastruktura leśna - place zabaw, wiaty, miejsca biwakowania ścieżki edukacyjne czy miejsca do aktywnego wypoczynku.

IV etap odmrażania gospodarki

W poniedziałek, 1 czerwca Ministerstwo Środowiska poinformowało o zniesieniu zakazu korzystania z tych sprzętów.

d1ru1mh

"W sobotę 6 czerwca zostaną otwarte i te obiekty. Odbędzie się to w ramach kolejnego - czwartego - etapu odmrażania polskiej gospodarki według zaleceń Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - otwierane w tym czasie będą również kluby fitness, teatry i kina" - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Można korzystać z infrastruktury leśnej

29 maja 2020 r. wyszło nowe Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Decyzje zostały podjęte po rekomendacji ministra środowiska Michała Wosia. - Likwidacja zapisów o zamknięciu małej infrastruktury jest możliwa dzięki wysiłkom rządu i wszystkich Polaków w walce z COVID-19. Osobiście się starałem by otwarcie nastąpiło jak najwcześniej, z drugiej zaś strony by maksymalnie zabezpieczyć zdrowie spacerowiczów - mówi Michał Woś.

d1ru1mh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Leśne bagno. Zobacz, jakie może być głębokie

d1ru1mh

Podziel się opinią

Share

d1ru1mh

d1ru1mh