Trwa ładowanie...

Korsyka. Agresywne krowy atakują plażowiczów

Rosnąca liczba krów opanowuje plaże Korsyki utrudniając wczasowiczom korzystanie z uroków tego miejsca. Zdarza się, że bywają agresywne, o czym przekonali się niektórzy plażowicze.

Share
Stada krów spacerują po plażach Korsyki
Stada krów spacerują po plażach KorsykiŹródło: Adobe Stock, fot: Michel PERES
d1l086z

Rajska wyspa położona na morzu Śródziemnym została opanowana przez krowy, których populacja w tym regionie urosła już do blisko 15 tysięcy. Szacuje się, że ok. połowa z nich żyje dziko, więc ich obecność uznawana jest za problematyczną.

Wczasowicze nie mogą korzystać z plaży

Bajeczne plaże i lazurowa woda Korsyki przyciągają spragnionych wypoczynku turystów, jednak kiedy na horyzoncie pojawiają się stada krów, budzi to niepokój urlopowiczów. Władze wyspy rozkładają ręce, twierdząc że nie mają mocy, aby powstrzymać zwierzęta przed wchodzeniem na plaże, zabroniono więc korzystać z nich wczasowiczom.

Krowa dźgnęła rogiem plażowicza

Decyzja ta spowodowana była wypadkami, w wyniku których kilka osób trafiło do szpitala. Na północnym wybrzeżu, na plaży w Lotu, pewien mężczyzna próbował walczyć ze stadem krów o miejsce do odpoczynku, co tak rozjuszyło jedno ze zwierząt, że ubodło nieszczęśnika w szyję ostrym rogiem. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Urzędnicy chcą chronić wczasowiczów

Burmistrz Lozzi Francois Acquaviva powiedział lokalnej gazecie Corse-Matin, że problem jest poważniejszy, niż się wszystkim wydaje. Mówi się, że w szczególności należy unikać stad, w których znajdują się cielęta, ponieważ przy nich krowy mogą być bardziej agresywne, chcąc bronić swoje dzieci przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Natomiast jeden z lokalnych urzędników, który zajmuję się ratowaniem zwierząt, radzi: "Kiedy widzisz, że zmierzają w określonym kierunku, najlepiej dać im pierwszeństwo".

d1l086z

Źródło: The Times

12 tys. złotych na dzieci. Schetyna ostro krytykuje. "Obiecują pieniądze, których nie mają"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1l086z

Podziel się opinią

Share
d1l086z
d1l086z