Trwa ładowanie...
11-10-2013 08:52

Kotlina Kłodzka - nowe centrum narciarskie

W nowym sezonie zimowym narciarze w Kotlinie Kłodzkiej będą mogli korzystać z nowego zintegrowanego systemu tras - Ski Region Śnieżnik.

Kotlina Kłodzka - nowe centrum narciarskieFot: © efektstudio80 - Fotolia.com
d1tfmaw
d1tfmaw

Dwie nowe koleje linowe, darmowy bus i jeden karnet dla trzech ośrodków to argumenty, którymi stacje narciarskie z regionu Masywu Śnieżnika chcą przyciągnąć narciarzy.

Ski Region Śnieżnik to trzy stacje narciarskie usytuowane w regionie Masywu Śnieżnika. Wspólny projekt stacji narciarskich Czarna Góra, Kamienica i Lądek Zdrój, wspierany przez gminy Stronie Śląskie i Lądek Zdrój, nawiązuje do powstałej w latach 70. koncepcji dużego ośrodka narciarskiego, umiejscowionego na tych terenach. Umożliwi szusowanie we wszystkich trzech ośrodkach za pośrednictwem jednego karnetu - Blackcard. Będzie on dostępny w kasach przy stokach i w internecie. W tym sezonie posiadacze karty będą mogli przemieszczać się pomiędzy ośrodkami darmowym Ski Busem.

Jak twierdzi kierownik ośrodka narciarskiego Czarna Góra Arkadiusz Kitkowski, nowemu przedsięwzięciu sprzyjają doskonałe warunki geograficzne, przychylność władz i grupa mocno zdeterminowanych osób. "Wynikiem takiego połączenia i naszych wytężonych starań jest rosnąca od kilku lat popularność Masywu Śnieżnika" dodaje Kitkowski.

"Najważniejsze jest to, że wszyscy tutaj czujemy się odpowiedzialni za rozwój regionu i potrafimy współpracować. Dowodem na to jest właśnie Ski Region Śnieżnik" - uważa Stanisław Anioł ze Stacji Narciarskiej Kamienica.

d1tfmaw

W samych ośrodkach na narciarzy również czeka sporo nowości. Najważniejsze to powstające właśnie nowe koleje linowe w Lądku Zdroju i Kamienicy.

"Dzięki rozbudowie infrastruktury, w ramach Ski Regionu Śnieżnik jesteśmy w stanie przewieźć na górę ponad 17 tys. osób w ciągu godziny" - twierdzi Artur Kołodziej ze Stacji Narciarskiej Lądek Zdrój.

"Nigdy nie będziemy mieli w Polsce gór takich jak Alpy, jednak możemy konkurować z zagranicznymi ośrodkami jakością usług i infrastrukturą. Właśnie taki cel stawiamy przed sobą" - przekonuje Kitkowski.

Masyw Śnieżnika to najwyższe pasmo górskie po polskiej stronie Sudetów Wschodnich. Najwyższym szczytem rozciągającego się po obu stronach granicy polsko-czeskiej masywu jest Śnieżnik (1425 m n.p.m.). Okolice te są najbogatszym pod względem fauny i flory regionem Sudetów. W połączeniu z pięknymi widokami i znakomitymi warunkami śniegowymi w zimie, Masyw Śnieżnika jest doskonałym miejscem dla narciarzy i snowboardzistów. W tym regionie mogą oni tam liczyć na 13 km przygotowanych tras zjazdowych, pięć kolei linowych, 12 wyciągów orczykowych i talerzykowych, trzy taśmy bieżne na dzieci, 12 tys. miejsc noclegowych i blisko 3 tys. miejsc parkingowych.

d1tfmaw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tfmaw