Trwa ładowanie...

Kraje, w których najłatwiej porozumiemy się po angielsku. Polska wysoko na liście

Angielski jest najczęściej używanym językiem na świecie. Dla 1,5 mld osób jest on drugim, po ojczystym, który pomaga porozumiewać się w życiu codziennym. Sprawdzono, w których krajach mieszkańcy najsprawniej posługują się angielskim.
Share
Polska znajduje się w czołówce krajów, których mieszkańcy najlepiej mówią po angielsku
Polska znajduje się w czołówce krajów, których mieszkańcy najlepiej mówią po angielskuŹródło: Shutterstock.com
d1onlds

Według najnowszego raportu firmy EF Education First, międzynarodowej firmy edukacyjnej, najpłynniej po angielsku mówią Holendrzy. Następni na liście są Szwedzi, Norwegowie i Duńczycy. Okazuje się, że Polacy wypadają bardzo dobrze na tle innych nacji. Zajęliśmy 11. miejsce w ogólnoświatowym rankingu i wyprzedzamy takie kraje, jak: Portugalia, Belgia, Włochy, Grecja, Francja, Hiszpania czy Szwajcaria. Natomiast przed nami, poza wymienionymi wyżej państwami, znalazły się jeszcze Singapur i RPA, a także Finlandia, Austria, Luksemburg oraz Niemcy.

 EF Education First
Źródło: EF Education First

Najmniej sprawnie posługują się angielskim mieszkańcy krajów bliskowschodnich, takich jak: Irak, Kuwejt, Oman i Arabia Saudyjska.

d1onlds

Jak zauważa brytyjski tygodnik "The Economist", badanie przeprowadzone przez Education First nie jest do końca reprezentatywne. Opiera się bowiem na wynikach darmowego testu online, przeprowadzonego przez 2,3 mln wolontariuszy w 100 krajach. W badaniu uwzględniono więc tylko osoby posiadające połączenie z internetem oraz wykazujące chęć wzięcia udziału w ankiecie. W rezultacie w wielu krajach afrykańskich nie ma wystarczającej liczby osób, co najmniej 400, aby zostać uwzględnionym w raporcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Marek Suski o swoim angielskim. Nie owijał w bawełnę

d1onlds

Podziel się opinią

Share
d1onlds
d1onlds