Trwa ładowanie...
ycipk-14mnnu

Szwecja. Ozdoba świąteczna w popularnej sieciówce wywołała oburzenie

Szwedzka sieć sklepów Rusta wprowadziła do sprzedaży ozdobę świąteczną w postaci podświetlanego kościoła bez krzyża. Chciała w ten sposób dostosować ofertę do klientów innych wyznań – mowa przede wszystkim o muzułmanach. Wiele osób zapowiada bojkot sklepów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odpowiedź firmy wywołała duże poruszenie wśród klientów
Odpowiedź firmy wywołała duże poruszenie wśród klientów (Shutterstock / rusta.com)
ycipk-14mnnu

"Zdecydowaliśmy się usunąć krzyż, aby spełnić oczekiwania większej liczby klientów. Chcielibyśmy, aby wszyscy mogli się cieszyć naszymi ozdobami podczas ponurych miesięcy bez względu na wyznawaną religię" - napisała pracownica Rusty do jednego z klientów, który dopytywał się, dlaczego z ozdoby świątecznej usunięto symbole religijne.

Treść wiadomości została opublikowana w mediach społecznościowych i wywołała duże poruszenie wśród klientów, którzy zapowiedzieli na profilu Rusta Sverige na Facebooku bojkot jej produktów.

ycipk-14mnnu

Rzeczniczka Rusty Cecilia Gaerdestad potwierdziła, że e-mail z budzącą kontrowersje odpowiedzią jest autentyczny. "Nigdy aktywnie nie usuwaliśmy krzyży z naszych produktów. To był błąd w sformułowaniu i bierzemy za niego odpowiedzialność" - oświadczyła Gaerdestad, podkreślając, że to "po prostu produkt bez symbolu religijnego". "Zaoferowaliśmy kościół bez krzyża. W taki sam sposób to mógłby być kościół z kogutem na wieży" - stwierdziła.

Sieć sklepów Rusta z wyposażeniem wnętrz liczy ponad 150 obiektów w Szwecji, Norwegii oraz Niemczech.

ycipk-14mnnu

Źródło: Radio Zet, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: #KresyŚwiata: Święto świnki morskiej. Najpierw oddają im hołd, później je… smażą

ycipk-14mnnu
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-14mnnu

ycipk-14mnnu
ycipk-14mnnu