Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Krakowskie "Małe Mazury". Powstanie nowe centrum rekreacji

Mieszkańcy Krakowa będą mieć za 3 lata namiastkę Mazur. Właśnie przyznano dotację na stworzenie centrum rekreacji w Przylasku Rusieckim. Będą kąpieliska, plaża, pomosty czy ścieżki rowerowe. Inwestycja zapowiada się imponująco!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najpóźniej w 2020 r. powstanie pierwszy element nowego Centrum Rekreacji i Wypoczynku.
Najpóźniej w 2020 r. powstanie pierwszy element nowego Centrum Rekreacji i Wypoczynku. (Materiały prasowe)

Część Przylasku Rusieckiego, wchodzącego w skład dzielnicy Nowa Huta, zmieni się nie do poznania. Zarząd Województwa Małopolskiego właśnie przyznał dotację na projekt zgłoszony przez spółkę Kraków Nowa Huta Przyszłości. Inwestycja szacowana jest na prawie 10 mln zł, z czego ponad połowę pokryje dotacja unijna. Środki muszą zostać wykorzystane do 2020 r. Oznacza to, że najpóźniej za 3 lata powstanie pierwszy element nowego Centrum Rekreacji i Wypoczynku.

   Tak obecnie wygląda Przylasek Rusiecki / Shutterstock.com
(Tak obecnie wygląda Przylasek Rusiecki / Shutterstock.com)

Na terenie kompleksu zlokalizowanych jest 14 zbiorników wodnych, które powstały w dawnym zakolu Wisły, gdzie w latach 50. i 60. XX w. wydobywano żwir. Największy ze zbiorników jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Krakowa, zwłaszcza dzielnicy Nowa Huta.

   Wizualizacja / materiały prasowe
(Wizualizacja / materiały prasowe)

Oprócz tego, że teren zostanie posprzątany i uporządkowany, powstaną ścieżki rowerowe i piesze, parking, piaszczysta plaża z wydzielonymi kąpieliskami, boisko do piłki plażowej czy polana festynowa. Pojawią się również pomosty, platforma do wodowania niewielkich łodzi, namiot plenerowy, wypożyczalnia sprzętów wodnych, przebieralnie i sanitariaty. Dla rodzin z dziećmi zaplanowano specjalnie wydzieloną strefę wodną, a także plac zabaw. Całość dopełnią ławki, leżaki, hamaki i nowe nasadzenia.

   Wizualizacja / materiały prasowe
(Wizualizacja / materiały prasowe)

Nowoczesna technologia

Centrum rekreacji będzie "smart". Zostanie zamontowany inteligentny system sterowania oświetleniem zewnętrznym oraz niewidzialny, elektroniczny płot, który uniemożliwi wynoszenie elementów wyposażenia. Także kosze na śmieci będą posiadać czujniki informujące o poziomie zapełnienia. Kiedy rozpoczną się prace? Według planu w połowie przyszłego roku. Potrwają dwa lata.

Zobacz też: Pomysł na biznes: Pracownia florystyczna

Podziel się opinią

Share
Slot