Trwa ładowanie...
d18cf4b
indie

Kto wierzy w duchy i numerologię?

Niemal połowa Indusów wierzy w duchy, znaki na słońcu i numerologię. Zaś niemal jedna czwarta odwiedza często lub od czasu do czasu chiromantów.

Share
d18cf4b

_ Indusi w ciągu ubiegłych pięciu lat stali się bardziej religijni, po części w reakcji na stres związany z życiem w miastach. W Boga wierzy 93 procent - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu. _

Z sondażu przeprowadzonego przez Ośrodek ds. badań nad społeczeństwami rozwijającymi się (CSDS) na zlecenie dziennika \"Hindustan Times\" i telewizji CNN-IBN wynika, że poziom religijności rósł najszybciej w przeżywających gospodarczy boom miastach.

\"Socjolodzy mówią nam, że stres związany z miejskim życiem popycha ludzi do poszukiwania czegoś, dzięki czemu poczują się mocniej osadzeni w swoim życiu - powiedzieli Sanjay Kumar i Yogendra Yadav ze CSDS. - A ponieważ nie mogą wrócić do swoich wsi, odtwarzają społeczność dzięki religii\".

Ponad połowa z 7670 respondentów modli się codziennie, a niemal dwie trzecie regularnie odwiedza miejsce kultu.

Niemal połowa wierzy w duchy, znaki na słońcu i numerologię. Zaś niemal jedna czwarta odwiedza często lub od czasu do czasu chiromantów.

W Indiach mieszka około 1,1 mld ludzi, z czego większość to wyznawcy hinduizmu. Społeczność muzułmańska liczy tam ponad 140 mln; kilka milionów chrześcijan, sikhów, buddystów i dżinistów.

Ponad połowa badanych muzułmanów i sikhów określiła siebie jako ludzi bardzo religijnych, zaś takiego zdania o sobie było 38 procent hinduistów.

(PAP)

d18cf4b

Podziel się opinią

Share
d18cf4b
d18cf4b