Trwa ładowanie...
d1935rw

"Kwarankacje" w Dubaju. Turyści mogą zwiedzić metropolię również wirtualnie

Z powodu epidemii koronawirusa tysiące turystów musiało odwołać swoje wakacje w Dubaju. Jednak brak możliwości odwiedzenia słynnej metropolii nie oznacza, że nie można poznać jej największych atrakcji. Popularne miejsca "zwiedzimy" także bez wychodzenia z domu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dubaj jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast świata. W 2019 r. odwiedziło go ok. 20 mln osób
Dubaj jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast świata. W 2019 r. odwiedziło go ok. 20 mln osób (Shutterstock.com)
d1935rw

Niezwykłe zabytki emiratu, a nawet letnią rezydencję szejka można obejrzeć nie tylko na żywo, ale też wirtualnie. Dubajski Departament Turystyki przygotował dla turystów listę miejsc, które "zwiedzimy" online - bez względu na to, w które części świata mieszkamy.

Miejsca poświęcone sztuce

d1935rw

• Tegoroczna edycja popularnego festiwalu Art Dubai została przeniesiona do przestrzeni cyfrowej. Można wziąć udział online w Global Art Forum (Międzynarodowe Forum Sztuki), które zgromadzi najlepszych współczesnych artystów i ekspertów. Goście mają szansę uczestniczyć w tematycznych spotkaniach oraz oglądać ponad 500 dzieł sztuki zaprezentowanych w internetowym katalogu.

   Dubai Tourism

• Słynna dzielnica kulturalna Alserkal Avenue także prezentuje się online, udostępniając swoje wystawy i zasoby artystyczne na 360 st. platformie cyfrowej.

   Dubai Tourism

Najlepsze dubajskie muzea i letnia rezydencja szejka

• Muzeum Dubaju, znajdujące się w najstarszym budynku w mieście, jest obowiązkowym punktem dla każdego zainteresowanego historią miasta oraz tradycyjnymi zapachami i dźwiękami Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

MUSEUM1 Dubai Tourism
MUSEUM1

• Etihad Museum znajduje się w miejscu, w którym podjęto decyzję o założeniu ZEA. Muzeum prezentuje kluczowe elementy historii, pozwalające odwiedzającym odkryć miasto sprzed zawarcia traktatu o zjednoczeniu siedmiu emiratów.

   Dubai Tourism

• Wyjątkowym zabytkiem jest Umm Al Sheif Majlis ‒ letnia rezydencja nieżyjącego już szejka Raszida ibn Sa’ida Al Maktuma. Dwupiętrowy budynek, położony w zacisznej okolicy, służył jako idealne schronienie od zgiełku miasta. To w nim szejk i jego doradcy (Majlis) podejmowali najważniejsze dla kraju decyzje.

   Dubai Tourism

• Spacerując wąskimi uliczkami historycznej dzielnicy Al Fahidi poznasz tradycyjny styl życia, historię i dziedzictwo kulturowe Dubaju. Wirtualny spacer po tej dzielnicy zabierze turystów w przeszłość oraz ukaże współczesne kulturowe życie miasta: Al. Fahidi jest miejscem wielu wydarzeń artystycznych i kulturalnych, swoją siedzibę mają tutaj galerie sztuki oraz specjalistyczne muzea.

   Dubai Tourism

Źródło: Dubai Tourism

d1935rw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ukryte pod obrazem. Oto, co ujawniło zdjęcie rentgenowskie

d1935rw

Podziel się opinią

Share

d1935rw

d1935rw