Trwa ładowanie...

Lecisz, nie wyłączaj wentylacji. Unikniesz poważnego zagrożenia

Nawiew w samolocie potrafi wytrącić z równowagi. Część pasażerów już na dzień dobry go wyłącza. Nie wiedzą, że to może odbić się na ich zdrowiu. Ekspert od chorób zakaźnych rozprzestrzeniających się w samolotach, tłumaczy dlaczego.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Lecisz, nie wyłączaj wentylacji. Unikniesz poważnego zagrożeniaŹródło: 123RF.COM
dn63ycv
dn63ycv

– Wentylacja w samolotach ma bardzo kiepską reputację, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością – tłumaczy dr Mark Gendreau w rozmowie z portalem "Travel+Leisure". – Ludziom trudno pojąć, w jaki sposób działa ten system. Nie wiedzą choćby, że składa się z kilku części, ani że *jest po to, by siedzące obok nas osoby niczym nas nie zaraziły. *

Lekarz obala w ten sposób mit o zagrożeniu ze strony każdego pasażera. – Mowa o dwa do pięciu rzędów, które nas otaczają – wyjaśnia.

Strefy wentylacyjne są we wszystkich samolotach. Filtrują kolejne strefy od 15 do 30 razy na godzinę. Im większa maszyna, tym robią to częściej.

dn63ycv

Filtry usuwają z powietrza niemal cały pył, kurz oraz drobnoustroje. To ważne zwłaszcza podczas kilkugodzinnego lotu. Wtedy, jak mówi Gendrau, ma to kluczowe znaczenie. – Uruchamiając nawiew nad naszym fotelem, możemy stworzyć nad sobą pewnego rodzaju niewidzialną barierę – przekonuje.

Zobacz, jak wygląda największy samolot świata.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dn63ycv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn63ycv

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj