Trwa ładowanie...
d1r0bl4

Lecisz, nie wyłączaj wentylacji. Unikniesz poważnego zagrożenia

Nawiew w samolocie potrafi wytrącić z równowagi. Część pasażerów już na dzień dobry go wyłącza. Nie wiedzą, że to może odbić się na ich zdrowiu. Ekspert od chorób zakaźnych rozprzestrzeniających się w samolotach, tłumaczy dlaczego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzięki włączonemu nawiewowi możemy uniknąć zarażenia się od współpasażerów
Dzięki włączonemu nawiewowi możemy uniknąć zarażenia się od współpasażerów (123RF.COM)
d1r0bl4

– Wentylacja w samolotach ma bardzo kiepską reputację, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością – tłumaczy dr Mark Gendreau w rozmowie z portalem "Travel+Leisure". – Ludziom trudno pojąć, w jaki sposób działa ten system. Nie wiedzą choćby, że składa się z kilku części, ani że *jest po to, by siedzące obok nas osoby niczym nas nie zaraziły. *

Lekarz obala w ten sposób mit o zagrożeniu ze strony każdego pasażera. – Mowa o dwa do pięciu rzędów, które nas otaczają – wyjaśnia.

Strefy wentylacyjne są we wszystkich samolotach. Filtrują kolejne strefy od 15 do 30 razy na godzinę. Im większa maszyna, tym robią to częściej.

d1r0bl4

Filtry usuwają z powietrza niemal cały pył, kurz oraz drobnoustroje. To ważne zwłaszcza podczas kilkugodzinnego lotu. Wtedy, jak mówi Gendrau, ma to kluczowe znaczenie. – Uruchamiając nawiew nad naszym fotelem, możemy stworzyć nad sobą pewnego rodzaju niewidzialną barierę – przekonuje.

Zobacz, jak wygląda największy samolot świata.

d1r0bl4

Podziel się opinią

Share

d1r0bl4

d1r0bl4