Trwa ładowanie...

Linie świetlne w szkockiej wsi. Pokazują, jak bardzo podniesie się poziom wód

Fińscy artyści poszli o krok dalej w uświadamianiu ludzi o kryzysie klimatycznym. W efektowny sposób pokazali, że globalne ocieplenie to nie fikcja. Wizualnie uzmysłowili mieszkańcom, jak zmieni się świat oraz ich najbliższa okolica.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Projekt ma w sposób dosłowny obrazować zagrożenie wzrostem poziomu wód
Projekt ma w sposób dosłowny obrazować zagrożenie wzrostem poziomu wód (Facebook.com/ White Mad)

Timo Aho oraz Pekka Pekka Niittyvirta wybrali się do szkockiej wioski, znajdującej się na Hybrydach Zewnętrznych, archipelagu wysp w północnej części Szkocji. Co istotne, jest to jedno z najniżej położonych miejsc zamieszkałych przez ludzi w Europie.

Ze względu na swoje położenie jest również jednym z pierwszych miejsc, które zniknie z mapy świata, jeśli zmiany klimatyczne będą postępowały w obecnym tempie. Artyści postanowili uświadomić lokalnych mieszkańców o skali zagrożenia i "ozdobili" ich okolicę symboliczną instalacją świetlną.

Slot

Jak podaje magazyn WhiteMAD, na domach, drzewach, słupach i polach twórcy projektu zamontowali świetlne paski, które wskazują wysokość, do której w ciągu najbliższych kilkunastu lat podniesie się poziom wód. Instalacja daje sporo do myślenia. Pozostaje pytanie: czy uda nam się spowolnić postępujący proces zmian klimatycznych?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Paradoks globalnego ocieplenia: powodzie są symptomem suszy

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot