Trwa ładowanie...

Litwa. Przywrócono obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu na granicy

W związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Delta koronawirusa władze Litwy przywróciły obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19 przy wjeździe do kraju. Dotyczy to obywateli wszystkich państw, w tym Polski.

Wilno (zdjęcie ilustracyjne)Wilno (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: 123RF
d2qit2m
d2qit2m

Pod koniec czerwca w wyniku znacznej poprawy sytuacji epidemicznej z litewskiej listy krajów dotkniętych kryzysem usunięto dziesięć państw europejskich, w tym Polskę. Oznaczało to, że przybywający z tych państw nie musieli być testowani na koronawirusa ani izolowani po przybyciu.

Litwa zmienia zasady wjazdu

Teraz się to zmieni. Nowa zasada weszła w życie od poniedziałku 5 lipca. Oczywiście obowiązkowe testowanie nie obowiązuje osób zaszczepionych i ozdrowieńców, którzy posiadają unijny certyfikat covidowy oraz dzieci poniżej 7. roku życia.

Osoby bez unijnego certyfikatu i przybywające z państw należących do tzw. strefy zielonej powinny posiadać ważny negatywny wynik testu. Od osób przybywających ze strefy pomarańczowej wymagane jest okazanie dwóch testów - jednego wykonanego w kraju, z którego się przybywa, a drugiego po przyjeździe na Litwę. Dla turystów ze strefy czerwonej konieczna jest samoizolacja.

d2qit2m

W momencie wjazdu na Litwę ze wszystkich państw nadal należy posiadać wypełnioną ankietę Narodowego Centrum Ochrony Zdrowia Publicznego, która dostępna jest w internecie również w języku angielskim pod adresem www.nvsc.lrv.lt/en.

Koronawirus na Litwie

Według danych Departamentu Statystyki z niedzieli 4 lipca, w ciągu doby na Litwie zarejestrowano 20 nowych przypadków koronawirusa. Na COVID-19 zmarła jedna osoba. Liczba zachorowań na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni wynosi w skali kraju 17,9.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Koronawirus. Prof. Simon o planach na wakacje

d2qit2m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qit2m