Qaqwqwrqw

Lotniska wolą wykładziny od płytek. Nie o estetykę tutaj chodzi

Często nie zwracamy na to uwagi. Kiedy jednak zwiedzamy kolejne lotnisko, możemy w końcu zauważyć, że lotniska zamiast płytek preferują na podłogach wykładziny. To im się opłaca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czerwone wykładziny na paryskim lotnisku Charles de Gaulle. Zaraz obok znajduje się ściana z bujną roślinnoscią.
Czerwone wykładziny na paryskim lotnisku Charles de Gaulle. Zaraz obok znajduje się ściana z bujną roślinnoscią. (Facebook.com)
Qaqwqwrqw

Chociaż wydawać by się mogło, że jest mało praktycznym rozwiązaniem, zwłaszcza dla obsługi dbającej o czystość obiektu, to na lotniskach coraz częściej pasażerowie mogą stąpać po wykładzinie. Zazwyczaj nie zdają sobie sprawy, jaki to może mieć na nich wpływ.

Jak informuje portal fly4free.pl, architekci i dekoratorzy zaufali naukowcom, którzy udowadniają, że przyjemna w dotyku, miękka i utrzymana w ciepłych barwach nawierzchnia działa na pasażerów uspokajająco. Zmniejsza odczuwanie stresu, jakiego wielu doświadcza przed odprawą, a zwłaszcza przed samym lataniem.

W połączeniu z ciepłym oświetleniem, niższymi sufitami wykładziny mają sprawić, że poczujemy się bezpiecznie i komfortowo. Wszystko pięknie, ale po co? Jeśli podejrzewacie, że musi tu być jakiś haczyk, to się nie mylicie. Zbadano również, że szczęśliw pasażer wydaje na lotnisku więcej pieniędzy! "7 proc. więcej w całym porcie lotniczym i 10 proc. więcej w strefach bezcłowych niż ci, którzy przejmują się kontrolą, odprawą i samą podróżą" – czytamy na fly4free.pl.

Qaqwqwrqw

Zobacz też: Lotnisko Chopina od środka

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw