Trwa ładowanie...

Lotnisko Almeria. Jak dojechać do miasta?

Lotnisko Almeria to jeden z głównych ośrodków tego typu, który obsługuje ruch lotniczy w południowo-wschodniej Hiszpanii. Corocznie z jego usług korzysta coraz więcej pasażerów, już nawet przeszło 800 000 w ciągu roku. Lotnisko znajduje się 9 km od centrum Almerii. Jak dojechać do miasta?

Lotnisko Almeria. Jak dojechać do miasta?Źródło: aena.es
d1xiow8
d1xiow8

Almeria – z lotniska do centrum taksówką

Wsiadając do taksówki, należy się upewnić, że kierowca włączył taksometr (z opłatą początkową wynoszącą 4,64 euro). Zawsze warto poprosić o paragon, gdyż nigdy nie wiadomo, czy nie będzie się składać reklamacji ani nie zapomni się czegoś z pojazdu. Dzienna taryfa wynosi 0,81 euro za 1 km, natomiast za jazdę nocą płaci się już o około 20 proc. więcej.

Droższa taryfa obejmuje podróże po godzinie 22, w weekendy, święta i okres pomiędzy 24 grudnia a 6 stycznia. Kilkudziesięciominutowa podróż taksówką z lotniska Almeria do centrum miasta kosztuje co najmniej kilkanaście euro.

Almeria – z lotniska do centrum autobusem

Do i z lotniska Almeria, położonego kilkaset m nad brzegiem Morza Śródziemnego, przez 365 dni w roku kursuje autobus linii 22. Zatrzymuje się on bezpośrednio na lotnisku, a przejazd do centrum miasta zajmuje jedynie około 35 min.

Bilet normalny, który można kupić u kierowcy kosztuje równowartość 4 zł. Autobus z lotniska do centrum Almerii jeździ średnio co godzinę, od 7 rano do 22.

d1xiow8

Almeria – z lotniska do centrum – wynajem samochodu

Podróżowanie wynajętym w wypożyczalni na lotnisku Almeria samochodem to popularny sposób poruszania się po Andaluzji. Warto wynająć auto na dłuższy czas - usługę oferują Hertz, Europcar oraz Goldcar Rental. Dodatkowo im dłuższy czas wynajmu samochodu, tym niższy jest koszt za każdy dzień jego użytkowania.

Można także skorzystać z bardziej ekskluzywnej usługi wynajmu samochodu osobowego wraz z kierowcą (już od około 60 zł za osobę; koszt przejazdu naprawdę luksusowym autem wzrasta nawet 3-krotnie). Dostępny jest także transfer autobusowy, pojazdem ze wstępnie zdefiniowanym miejscem spotkania. Lotnisko Almeria oferuje również wygodną usługę parkingu dla aut osobowych oraz busów.

Około 1 km na północ od lotniska znajduje się stacja benzynowa.

Użytkownikom GPSa przyda się ponadto adres (oraz telefon) portu lotniczego Almeria (LEI):

d1xiow8

Carretera Níjar, Km. 9, 04130 Almería, Hiszpania, +34 950 113 700

oraz współrzędne geograficzne:

36º 05.6' N 2º 22.2'.

Almeria – transfer z lotniska do centrum miasta

Taksówka stanowi najdroższe, lecz najbardziej komfortowe rozwiązanie na trasie lotnisko – centrum Almerii. Można również wynająć samochód, który przyda się do późniejszych wycieczek po malowniczej okolicy. Wygodną opcją jest skorzystanie z transportu publicznego, autobus jeździ bowiem na tej trasie praktycznie co godzinę przez cały rok, a większa ilość przejazdów oznacza sporą oszczędność pieniędzy.

Najbliższe hotele usytuowane są w odległości 6 km od lotniska Almeria. Pozostałe lotniska w okolicy Almerii to Grenada-Federico Garcia Lorca (GRX), Alicante (ALC), Jerez (XRY).

d1xiow8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xiow8