Trwa ładowanie...

Lotnisko Bergen-Flesland (BGO). Jak się dostać do centrum miasta?

Port lotniczy Bergen-Flesland jest drugim co do wielkości lotniskiem Norwegii, zaraz po znajdującym się w okolicach Oslo lotnisku Gardermoen. Ten międzynarodowy port lotniczy znajduje się ok. 19 km od centrum Bergen. Jak się dostać do centrum miasta?

Lotnisko Bergen-Flesland (BGO). Jak się dostać do centrum miasta?Źródło: flickr.com, fot: peterhaza,CC BY 2.0
d3ifz85
d3ifz85

Port lotniczy Bergen-Flesland (BGO) – położenie

Lotnisko Bergen-Flesland znajduje się około 19 km na południowy zachód od Bergen, tuż obok nabrzeża, z którego odpływają promy. Podróż do centrum Bergen samochodem lub autobusem zajmuje około 30 minut.

Port lotniczy Bergen-Flesland (BGO) – do centrum tramwajem

Od końca kwietnia 2017 roku na lotnisku Bergen-Flesland czynny jest przystanek tramwajowy, z którego odjeżdżają tramwaje docierające do centrum Bergen w ok. 45 minut. Bilety można kupić za ok. 37 koron.

Port lotniczy Bergen-Flesland (BGO) – do centrum autobusem

Autobusy lotniskowe zatrzymują się w strefie A, w godzinach 6:00–23:00 odjeżdżają średnio co 15 minut, ich końcowy przystanek znajduje się w Bergen, w pobliżu Bryggen. Cena przejazdu autobusem Flybuss wynosi ok. 85 koron norweskich za bilet normalny.

d3ifz85

Z lotniska Bergen-Flesland można też dojechać ze strefy C autobusem do przystani promowej Flesland, a ze strefy G odjeżdżają autobusy do Hurtigruten oraz autobus 23 do Straume na wyspie Litlesotra.

Port lotniczy Bergen-Flesland (BGO) – do centrum taksówką

Z Bergen-Flesland odjeżdża pięciu przewoźników, postój taksówek znajduje się blisko głównego wejścia w strefie B. Przejazd taksówką zajmuje średnio 30–40 minut, w zależności od natężenia ruchu. Kurs taksówką może nas wynieść ok. 300 koron.

Port lotniczy Bergen-Flesland (BGO) – do centrum samochodem

Lotnisko znajduje się przy drodze krajowej 580, która przechodzi w drogę E39 i prowadzi na południe do samego Bergen. Do miasta można też dojechać skręcając z drogi 580 w drogę 556, którą można dojechać do drogi krajowej 555, która prowadzi na wschód do Bergen, a na zachód do wyspy Sotra. Na lotnisku Bergen-Flesland działają wypożyczalnie samochodowe Avis, Budget, Hertz, Europcar i Sixt, znajduje się tam również 4500 miejsc parkingowych.

d3ifz85
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ifz85