Trwa ładowanie...
d38zni8

Port lotniczy Bergen-Flesland - BGO

Największe atrakcje
Port lotniczy Bergen-Flesland - BGO
Kraj
flickr.com
Źródło: flickr.com, fot: peterhaza /

Port lotniczy Bergen-Flesland jest drugim co do wielkości międzynarodowym lotniskiem Norwegii, oddalony jest 19 km od Bergen.

Port lotniczy Bergen-Flesland (BGO) – informacje ogólne

Port lotniczy Bergen-Flesland powstał w 1955 roku z funduszy NATO. Obecnie jest drugim pod względem wielkości portem lotniczym Norwegii, większy ruch obserwuje się tylko na lotnisku Oslo-Gardermoen. Największe linie lotnicze, które obsługują port lotniczy Bergen-Flesland, to Scandinavian Airlines, Norwegian Air Shuttle oraz Widerøe. W 2014 roku lotnisko Bergen obsłużyło ponad sześć milionów pasażerów, z czego ponad dwa miliony korzystały z przelotów międzynarodowych.

Port lotniczy Bergen-Flesland (BGO) – loty z Polski

Lotnisko Bergen-Flesland obsługuje loty tanich linii lotniczych Wizz Air, z których w Polsce można skorzystać w Katowicach, Gdańsku, Szczecinie i Warszawie (lotnisko Chopina). Loty w jedną stronę dostępne są już w cenach od 40 złotych, a czas podróży trwa około 2 godzin, w zależności od miejsca wylotu.

Dostępne są też loty do Bergen z Krakowa, które obsługują linie lotnicze Norwegian Air Shuttle – cena zaczyna się w okolicach 100 złotych. Część lotów z Gdańska do Bergen obsługują linie Scandinavian Airlines.

Port lotniczy Bergen-Flesland (BGO) – kierunki krajowe i międzynarodowe

Z portu lotniczego Bergen-Flesland można dolecieć do 17 norweskich lotnisk, w tym Oslo-Gardermoen, Sandefjord-Torp, Stavanger, Trondheim-Værnes i Ålesund-Vigra .

Najpopularniejsze loty zagraniczne z Bergen-Flesland lądują w Londynie (Gatwick i Heathrow), a także na lotniskach Kopenhaga-Kastrup, Amsterdam-Schiphol, Frankfurt, Sztokholm-Arlanda, Paryż-Orly czy Barcelona.

Z Bergen-Flesland można też dolecieć na Islandię, Łotwę, Litwę (Kowno, Wilno), Ukrainę, do Chorwacji, Rosji, Izraela, Francji czy Portugalii.

Port lotniczy Bergen-Flesland (BGO) – pobliskie miasta

W okolicach Bergen można odwiedzić wiele malowniczych miejsc, na przykład Flåm (168 km od centrum miasta), gdzie można dojechać kolejką Flåmsbana. Niecałe 23 km od lotniska Bergen-Flesland znajduje się urzekająca wyspa Sotra, a w podobnej odległości w kierunku północnym wyspa Askøy, gdzie warto udać się na plaże Kollevågen (mieszczą się one 15 km od centrum Bergen).

Port lotniczy Bergen-Flesland (BGO) – komunikacja

Z lotniska Bergen-Flesland do Bergen możliwy jest transfer autobusami i taksówkami, który trwa około 30 minut. Można też skorzystać z jednej z pięciu wypożyczalni samochodów. Do Bergen dojeżdża też linia tramwajowa Bybanen, stacja znajduje się przy samym lotnisku. Niedaleko lotniska znajduje się nabrzeże, Flesland Quay, z którego odpływają promy do Stavanger, Haugesund, Austevoll i Sunnhordland.

Port lotniczy Bergen-Flesland - BGO
Czas lotu / jazdy samochodem

1 h 40 min./ 24 h

Strefa czasowa

CET (UTC+1) / CEST (UTC+2)

Waluta

Korona norweska (NOK) = ok. 0,45 zł

Godziny otwarcia

lotnisko czynne całodobowo

Orientacyjna odległość

1 948 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38zni8
d38zni8
d38zni8