Trwa ładowanie...

Lotnisko Genewa-Cointrin. Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Genewa-Cointrin jest jednym z najlepiej ocenianych portów lotniczych w Europie. Znajduje się zaledwie 5 km od centrum. Jak dojechać do miasta?

Share
Lotnisko Genewa-Cointrin. Jak dojechać do centrum miasta?
Źródło: Fotolia
d10e41d

Lotnisko Genewa-Cointrin – położenie

Lotnisko Genewa-Cointrin jest oddalone od stolicy Szwajcarii tylko o kilka kilometrów, co sprawia, że transfer z Lotniska Genewa-Cointrin do centrum Genewy trwa ok. 6 min, maksymalnie – 20 min. Możemy wybrac spośród wielu opcji transportu: pociąg, autobus, taksówka (a nawet luksusowa taksówka). Lotnisko Genewa-Cointrin połączono z miastem autostradą, co sprawia, że podróż samochodem do centrum jest błyskawiczna.

Transfer z Lotniska Genewa-Cointrin do centrum Genewy – darmowy bilet

Od razu po przylocie można odebrać na Lotnisku Genewa-Cointrin swój darmowy 80-minutowy bilet na komunikację miejską, który działa w strefie 10, czyli obejmującej centrum Genewy. Maszyna drukująca darmowe bilety jest zlokalizowana tuż obok miejsca odbioru bagażu. Wystarczy pokazać ważny bilet lotniczy, żeby otrzymać upoważnienie do darmowego transferu z Lotniska Genewa-Cointrin do centrum.

Transfer z Lotniska Genewa-Cointrin do centrum Genewy – pociągi

Pociągi z Lotniska Genewa-Cointrin do głównej stacji kolejowej – Gare Cornavin – odjeżdżają z częstotliwością 12–20 min. Podróż w jedną stronę zajmuję ok. 6 min. Pierwszy kurs wyrusza o 4:43 rano, a ostatnio odjeżdża o 24:07. Jeśli Genewa jest dla nas tylko punktem przejściem do dalszych podróży po Szwajcarii, to właśnie będąc na Gare Cornavin, można złapać transport (autobusowy i kolejowy) do wielu innych miast regionu (Montreux, Chamonix,iLozanna).

d10e41d

Stacja kolejowa na Lotnisku Genewa-Cointrin jest zlokalizowana w lotniskowym centrum zakupowym. Potrzeba ok. 5-minutowego spaceru przez centrum, żeby dotrzeć na przystanek kolejowy. Podróż pociągiem to jeden z najszybszych sposobów na transfer z Lotniska Genewa-Cointrin do centrum Genewy.

Transfer z Lotniska Genewa-Cointrin do centrum Genewy – autobusy

Autobusy łączęce Lotnisko Genewa-Cointrin z centrum miasta odjeżdżają co 9–15 min. Podróż komunikacją miejską jest dobrym rozwiązaniem, jeśli z jakiegoś powodu nie jest możliwe złapanie pociągu. Autobusy nr 5 i 10 zatrzymują się na przystanku Gare Routiere, czyli stacji kolejowej. Autobusowy transfer z Lotniska Genewa-Cointrin do centrum Genewy zajmuje od 12–18 mim.

Transfer z Lotniska Genewa-Cointrin do centrum Genewy – taksówki

Wzięcie taksówki jest dosyć drogim sposobem na transfer z Lotniska Genewa-Cointrin do centrum Genewy, ponieważ przejazd kosztuje ok. 70 CHF. Jest to jednak bardzo wygodny środek lokomocji, a czas podróży to zaledwie kwadrans. Warto wiedzieć również, że na Lotnisku Genwa-Cointrin stacjonują także luksusowe taksówki. Podróż taką limuzyną do Genewy kosztuje jednak co najmniej 90 CHF.

d10e41d

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10e41d
d10e41d