Trwa ładowanie...

Lotnisko Humberto Delgado w Lizbonie (Aeroporto Humberto Delgado). Jak dotrzeć do centrum miasta?

Lizbona to doskonałe miasto do samodzielnego zwiedzania. Rocznie odwiedzają je miliony turystów z całego świata, dlatego szczyci się rozbudowaną infrastrukturą komunikacyjną. Lotnisko Humberto Delgado w Lizbonie leży blisko centrum Lizbony. Jest od niego oddalone o ok. 7 km. Jak dotrzeć do centrum miasta?

Lotnisko Humberto Delgado w Lizbonie (Aeroporto Humberto Delgado). Jak dotrzeć do centrum miasta?Źródło: Pixabay.com
d1fkw01
d1fkw01

Lotnisko Humberto Delgado w Lizbonie – położenie i okoliczne atrakcje

Lotnisko Humberto Delgado leży blisko centrum Lizbony – jest od niego oddalone o około 7 kilometrów, co sprawia, że przejazd taksówką nie będzie drogi, a jeśli wolimy tańszy autobus – nie będziemy nim jechać godzinę... Lizbona w Portugalii to jeden z najpopularniejszych punktów komunikacji lotniczej dla turystów podróżujących do tego kraju.

Odrobinę zamieszania wprowadziła zmiana nazwy tego lotniska w 2016 roku – na Lotnisko imienia generała Humberto Delgado.

Z Lotniska Humberto Delgado w Lizbonie mamy blisko do wielu portugalskich miast – w ciągu niespełna 20 minut dotrzemy samochodem lub autobusem co najmniej do kilku miasteczek jak: Montijo, Amadora czy Loures.

d1fkw01

W Lizbonie punktem obowiązkowym zwiedzania są Zamek św. Jerzego oraz słynne Oceanarium w Lizbonie.

Lotnisko Humberto Delgado w Lizbonie – transfer do centrum samochodem i taksówką

Z łatwością wynajmiemy na lotnisku taksówkę bądź samochód. Aby udać się z jednego z licznych parkingów lotniska do centralnych dzielnic miasta, należy kierować się na południe jedną z dobrze oznakowanych i prostych tras. W większość ciekawych miejsc Lizbony dotrzemy samochodem z Lotniska Humberto Delgado kilkanaście do dwudziestu minut. Centrum dzieli od lotniska nie więcej niż 10 kilometrów.

Przed terminalem z łatwością znajdziemy taksówkę, za którą zapłacimy około 10 do 15 euro. Czas przejazdu samochodem do centrum Lizbony to około 15 minut, więc do hotelu dostaniemy się błyskawicznie.

Lotnisko Humberto Delgado w Lizbonie (Aeroporto Humberto Delgado) – transfer do centrum metrem

W Lizbonie funkcjonuje sprawnie działające metro o kilku liniach oznaczonych kolorami. Od niedawna możemy poruszać się metrem także z lotniska –* transfer metrem do centrum Lizbony* odbywa się linią czerwoną. Czerwona linia zaczyna się przy lotnisku, gdzie wsiadamy na stacji zwanej Aeroporto i ruszamy do centrum, gdzie krzyżują się pozostałe linie metra: zielona, niebieska i żółta. Stamtąd łatwo udamy się w dowolne miejsce w Lizbonie.

d1fkw01

Lotnisko Humberto Delgado w Lizbonie – transfer do centrum autobusem

Samo lotnisko leży bardzo blisko centrum Lizbony, więc możemy jechać jednym z licznych autobusów i busików. Komunikacja miejska w Lizbonie to także sieć sprawnie działających biletomatów, gdzie kupimy odpowiedni bilet bez obaw o komunikację w języku obcym – koszt biletu wynosi od 1,45 euro do 1,8 euro. Najlepiej pojechać linią numer 705, 708, 722, 731 i 744. Inne numery linii będą dla nas istotne, jeśli nie jedziemy bezpośrednio do centrum.

Kursy nocne z Lotniska Humberto Delgado w Lizbonie obsługuje linia numer 208 między północą, a 5 rano.

Popularną formą transportu jest Aerobus Carris, który zawiezie nas w najważniejsze punkty miasta: dworzec kolejowy i autobusowy, punkty przesiadek oraz centralny plac miasta, czyli Praca do Comercio.To najtańszy środek transferu z lotniska do centrum Lizbony i po mieście: jeden bilet kosztuje tylko 3,5 euro, co jest odpowiednikiem około 20 złotych. Bilet jest ważny całą dobę. Dwa takie biilety kosztują 5 euro – im więcej osób się na nie zdecyduje, tym mniej wyniesie nas podróż.

d1fkw01
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fkw01