Trwa ładowanie...

Lotnisko Paryż-Orly. Jak dostać się do centrum miasta?

Lotnisko Paryż-Orly zlokalizowane jest 17 km na południe od centrum Paryża, w miejscowości Orly. Jak dostać się do centrum miasta? Transfer do centrum odbywa się autobusem lub pociągiem regionalnym. Na lotnisku można tez wynająć samochód lub taksówkę.

Lotnisko Paryż-Orly. Jak dostać się do centrum miasta?Źródło: Pixabay.com, fot: spongeldn
d561uuj
d561uuj

Lotnisko posiada dwa terminale: Terminal Zachodni (Orly Ouest) i Terminal Południowy (Orly Sud). Między terminalami zorganizowano transport pociągami podziemnymi Orlyval, które jeżdżą także w kierunku stacji kolejki regionalnej RER „Antony”. Pociągi kursują codziennie od 6.00 do 23.30. Odjeżdżają co 4 minuty w godzinach szczytu i co 7 minut w pozostałych godzinach. Podróż pociągiem Orlyval na stację kolejki regionalnej trwa około 8 minut.

Lotnisko Paryż-Orly – transfer do centrum miasta autobusem

Z lotniska Paryż-Orly do centrum Paryża możliwy jest transfer autobusem miejskim, airbusem, a także autobusami turystycznymi. Spod terminali lotniska odjeżdża:

  • Orlybus – airbus lotniska. Posiada przystanki przy obu terminalach lotniska. Dojeżdża do stacji „Denfert-Rochereau”, która zlokalizowana jest w 15. dzielnicy, w pobliżu Ogrodu Luksemburskiego. Za podróż zapłacimy 7 €;
  • Le Direct Bus – odjedziemy nim spod obu terminali, a za bilet zapłacimy 12 €. Linia 1 jedzie ku Polom Elizejskim, ale zatrzymuje się także w pobliżu Wieży Eiffla. Podróż z lotniska w Orly na przystanek końcowy trwa około godziny;
  • autobus komunikacji miejskiej nr 183 – odjeżdża spod obu terminali lotniska w stronę Porte de Choisy, stacji zlokalizowanej na obrzeżach Paryża. Kurs kosztuje 2 €;
  • The Magical Shuttle – bus, który jedzie bezpośrednio do Disneylandu. Odjeżdża spod obu terminali, a po drodze ma wyznaczone przystanki przy wszystkich hotelach znajdujących się w parku. Za przejazd zapłacimy 20 €.

Lotnisko Paryż-Orly – transfer do centrum miasta pociągiem

Z lotniska Paryż-Orly do centrum Paryża można dostać się pociągiem regionalnym RER. Pociąg linii B odjeżdża ze stacji „Antony”, do której dojechać można specjalnym pociągiem Orlyval. Podróż wyniesie około 12 € i zajmie maksymalnie 30 minut.

Podróż z lotniska w Orly do centrum francuskiej stolicy można odbyć również tramwajem numer T7 (z przystanku „Aéroport d'Orly” do przystanku „La Fraternelle”), a następnie na przystanku „Gare de Rungis la Fraternelle” wsiąść do pociągu kolejki regionalnej linii C. Kolej dojeżdża do ścisłego centrum (na przykład pod Katedrę Notre Dame)
.

d561uuj

Lotnisko Paryż-Orly – transfer do centrum miasta metrem

Z lotniska Paryż-Orly do centrum Paryża możliwy jest także transfer metrem. Jednak najpierw należy przejechać tramwajem T7 spod przystanku „Aéroport d'Orly” na stację „Villejuif Louis Aragon” skąd odjeżdża metro numer 7. Metro zatrzymuje się w ścisłym centrum Paryża, między innymi w okolicach wyspy La Cite.

Lotnisko Paryż-Orly – transfer do centrum miasta taksówką

Przy każdym z dwóch terminali lotniska Paris-Orly znajdują się postoje taksówek. Koszt przejazdu do centrum francuskiej stolicy lub na jej obrzeża waha się od 45 € do 50 €.
Taksówkarskie korporacje paryskie, które oferują transfer do centrum z lotniska w Orly to: G7 i G7 Horizon, Les Taxis Blues, a także Alfa Taxis. Frima G7 Horizons posiada auta przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Lotnisko Paryż-Orly – transfer do centrum miasta samochodem

Na lotnisku Paryż-Orly znajdują się biura wypożyczalni samochodów: Enterprise Rent-a-Car, Europcar, Thrifty, a także najbardziej znanych, Avis i Hertz,

Z lotniska Paryż-Orly do centrum Paryża można dojechać drogą D7 lub drogę A106, a następnie A6B. Podróż powinna zająć około godziny.

d561uuj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d561uuj