Trwa ładowanie...

Lotnisko Seul-Incheon. Jak dojechać do miasta?

Lotnisko Seul-Incheon to główny międzynarodowy port lotniczy w Korei Południowej. Incheon ma supernowoczesne wyposażenie i słynie na całym świecie z zapewniania komfortowych warunków oczekującym na lot. Jak dojechać do miasta? Transfer z Lotniska Seul-Incheon można zorganizować na wiele sposobów, a w ofercie są np. luksusowe taksówki.

Share
Lotnisko Seul-Incheon. Jak dojechać do miasta?Źródło: Pixabay.com
d4liwy4

Lotnisko Seul-Incheon znajduje się na ok. 50 km na zachód od Seulu na wyspie Yeongjong-Yongyu. Wyspę łączy z lądem długi most, przez który przebiega autostrada. Tą trasą można również dojechać do Lotniska Seul-Gimpo.

Transfer z Lotniska Seul-Incheon do centrum – autobusy

Między Lotniskiem Seul-Incheon a centrum miasta kursuje kilka rodzajów autobusów. Pozwalają dotrzeć do większości miejsc w Seulu i jego okolicach, a także na Lotnisko Seul-Gimpo, nieopodal którego znajduje się stacja metra. Zasadniczo autobusowy transfer z Lotniska Seul-Incheon możemy zorganizować w wersji standard albo deluxe. Autobusy klasy zwyczajnej jadą nieco wolnej i są zwykle bardziej zatłoczone niż te luksusowe, ale można nimi dotrzeć do większej liczby przystanków w Seulu i są zdecydowanie tańsze.

Natomiast autobusy klasy deluxe kursują między Lotniskiem Seul-Incheon a większością hoteli w Seulu, mają mniej miejsc siedzących w środku, przez co podróżujący mogą się komfortowo rozsiąść. Ma to oczywiście przełożenie na cenę. Kurs zwykłym autobusem na Lotnisko Seul-Gimpo kosztuje 4 500 KRW (ok. 15 PLN), a do centrum Seulu – 7 500 KRW (ok. 25 PLN) do 8 000 KRW (ok. 27 PLN). Natomiast za kurs luksusowy z lotniska na lotnisko trzeba zapłacić 6 000 KRW (ok. 20 PLN), a do centrum Seulu dotrzemy za ok. 13 000 KRW (ok. 43 PLN).

Transfer z Lotniska Seul-Incheon do centrum – pociąg

W Korei Południowej bardzo sprawnie funkcjonuje lotniskowa kolej ekspresowa AREX. To jeden z najszybszych sposobów na transfer z Lotniska Seul-Incheon do centrum. W przypadku pociągów, podobnie jak z autobusami, możemy wybierać wśród dwóch rodzajów kursów: ekspresowym i zatrzymującym się na wszystkich przystankach.

d4liwy4

Pociąg ekspresowy łączy Lotnisko Seul-Incheon z miastem bezpośrednio i pozwala dotrzeć do Seulu w ok. 45 minut. Natomiast pociąg zatrzymujący na wszystkich przystankach jedzie ok. 55–60 min. To dobry pomysł na transfer z Lotniska Seul-Incheon dla tych, którzy nie wybrali noclegu w ścisłym centrum Seulu. Arexem można też dotrzeć na Lotnisko Seul-Gimpo, a stamtąd metrem (linia nr 5) do centrum.

Transfer z Lotniska Seul-Incheon do centrum – Korea Train Express (KTX)

Korea Train Express to bardzo szybki pociąg łączący Lotnisko Seul-Incheon z Seulem i innymi miastami w Korei Południowej: Daejeon, Busan, Daegu, Mokpo, Yeosu. W zależności od czasu wyjazdu numer pociągu może się zmieniać, a dokładne informacje na ten temat można uzyskać na stronie KTX. Chcąc skorzystać z tej opcji transferu z Lotniska Seul-Incheon do centrum, trzeba wcześniej kupić bilet. Bilet do stacji w Seulu kosztuje 12 500 KRW (ok. 42 PLN).

Transfer z Lotniska Seul-Incheon do centrum – Maglev

Ekspresowy pociąg magnetyczny uruchomiono w 2016 r. Trasa jego przejazda ma długość 6 km i zawiera 6 przystanków. Magnev kursuje między Lotniskiem Seul-Incheon a wyspą Yongyu, skąd można AREXEm dotrzeć do Lotniska Seul-Gimpo, a stamtąd złapać metro do centrum Seulu. Transfer z Lotniska Seul-Incheon koleją magnetyczną jest darmowy dla wszystkich podróżnych. Przejazd zajmuje ok. 12–14 min. Magnev kursuje z częstotliwością co 10 min od 9:00 do 18:00.

Transfer z Lotniska Seul-Incheon do centrum – taksówki

Na Lotnisku Seul-Incheon funkcjonują trzy firmy taksówkarskie. Postój jest zlokalizowany na 1 piętrze portu lotniczego, czyli na poziomie przylotów. Możemy wybierać spośród następujących przewoźników: Deluxe Jumbo Taxi, International Taxis, Seoul Taxi, Incheon Taxi, Deluxe Taxi. Transfer z Lotniska Seul-Incheon do centrum trwa ok. godziny i kosztuje sporo, bo 46 000 KRW (ok. 155 PLN).

d4liwy4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4liwy4