Trwa ładowanie...

Lotnisko Tirana (Rinas). Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Tirana (Rinas) to międzynarodowe lotnisko w Albanii, oddalone 17 km w kierunku północno-zachodnim od centrum Tirany. Od 2006 roku nosi imię Matki Teresy, w latach 2007–2015 obsługiwało ponad milion pasażerów rocznie, w 2016 roku ich liczba przekroczyła 2 miliony. Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Tirana (Rinas). Jak dojechać do centrum miasta?Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, fot: Gertjan R.,CC BY-SA 3.0
d38h7vl
d38h7vl

Port lotniczy Tirana (Rinas) im. Matki Teresy – do centrum taksówką

Najszybciej z lotniska Rinas do centrum Tirany można dojechać taksówką, która kosztuje ok. 2 500 leków, a przejazd trwa 20–25 minut. Lepiej zdecydować się na sprawdzonych przewoźników (licencjonowane żółte taksówki obsługuje firma ATEx), ponieważ można trafić na kierowców, którzy zawiozą nas do centrum Tirany okrężną drogą. Do innych popularnych przewoźników należy Merr TAXI i City TAXI. Postój taksówek znajduje się przy terminalu lotniska w Tiranie.

Port lotniczy Tirana (Rinas) im. Matki Teresy – do centrum samochodem

Na lotnisku Rinas można wypożyczyć samochody firm Hertz, Avis, Sixt, Enterprise, Eurocar, Europcar, Albania Airport, Ara. Punkty wypożyczalni znajdują się obok hali przylotów oraz wyjścia z lotniska Tirana. Na lotnisku znajduje się 490 miejsc parkingowych, za pierwszą godzinę zapłacimy 150 leków (P1) lub 120 leków (P2), 720 leków za 24 godziny, a 3 000 leków za tydzień.

Z lotniska Tirana im. Matki Teresy można dojechać do drogi SH60, która prowadzi do drogi krajowej SH2, która rozciąga się między Tiraną a Durres nad Morzem Adriatyckim.

Port lotniczy Tirana (Rinas) im. Matki Teresy – do centrum autobusem

Autobusy z portu lotniczego Rinas do centrum Tirany (Rinas Express) kursują co godzinę między 6:00 rano a 18:00, zatrzymują się w centrum Tirany obok Muzeum Narodowego; bilet kosztuje 250 leków.

Dostępne są też autobusy do Durres nad morzem w cenie 480 leków, które kursują kilka razy dziennie. Od marca 2017 roku działa też połączenie autobusowe z miastem Fier – przejazd kosztuje 1 000 leków, a autobus odjeżdża dwa razy dziennie.

d38h7vl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38h7vl