Trwa ładowanie...

Lotnisko w Krakowie ma się czym chwalić. Pierwsze w Polsce samoobsługowe stanowiska nadawania bagażu

Kraków Airport jako pierwsze lotnisko w Polsce uruchomił samoobsługowe stanowiska nadawania bagażu pozwalające na szybką i komfortową obsługę bagażową przed wylotem.

Lotnisko w Krakowie ma się czym chwalić. Pierwsze w Polsce samoobsługowe stanowiska nadawania bagażuŹródło: Kraków Airport
d4532wx
d4532wx

- Priorytetem Kraków Airport jest bezpieczeństwo oraz wysoka jakość obsługi pasażerów. Wdrażanie rozwiązań ułatwiających podróżowanie jest istotne zarówno z punktu widzenia pasażera, linii lotniczej, jak również samego lotniska. Uruchomione dzisiaj stanowiska nadawania bagażu, to rozwiązanie dla wszystkich przewoźników. To też krok do automatyzacji ścieżki pasażera, która maksymalnie skróci czas odprawy biletowo – bagażowej - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Jak poinformował prezes, z prowadzonych przez Kraków Airport badań Airport Service Quality wynika, iż 34 proc. pasażerów przybywa na lotnisko w Krakowie wcześniej niż 2 godziny przed wylotem. - Samoobsługowe stanowiska pozwalają na wcześniejsze nadanie bagażu, nawet do 6 godzin przed odlotem - dodał

Kraków Airport
Źródło: Kraków Airport

Nowoczesność i wygoda

Usługa Self-Service Bag Drop (SBD) jest najnowocześniejszą formą nadawania bagażu przez pasażera, co oszczędza czas czekania w kolejce do kilkudziesięciu sekund. Wykonawcą inwestycji jest firma SITA, która współpracuje z ponad 40 lotniskami i 55 liniami lotniczymi na całym świecie. Pierwszym przewoźnikiem, który korzysta z uruchomionych dzisiaj 10 samoobsługowych stanowisk nadawania bagażu jest linia lotnicza Wizz Air.

- Cieszymy się, że Kraków Airport, nasze najmłodsze lotnisko bazowe w Polsce, wybrało Wizz Air jako pierwszą linię lotniczą, która testuje usługę Self Bag Drop. Po odprawie w domu lub przez aplikację mobilną, pasażer może samodzielnie, w łatwy sposób nadać bagaż na lotnisku. To innowacyjne rozwiązanie. Rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo i komfort podróży - powiedziała Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

d4532wx

Jak działają stanowiska Self-Service Bag Drop?

Dzięki tej usłudze pasażer po odprawieniu się np. dzięki aplikacji mobilnej, nadaje na lotnisku samodzielnie bagaż postępując zgodnie z prostą instrukcją, wybierając jeden z 8 dostępnych języków: polski, angielski, niemiecki, francuski, norweski, włoski, hiszpański lub ukraiński. Skanuje kartę pokładową i umieszcza bagaż na specjalnej wadze, gdzie weryfikowany jest jego ciężar
i wielkość zgodnie z wymaganiami danej linii lotniczej.

Następnie pasażer otrzymuje naklejkę z kodem nadania bagażu i samodzielnie umieszcza go na bagażu. Proces SBD jest intuicyjny, skraca czas nadawania bagażu do 20 sekund. W pierwszym okresie funkcjonowania SBD, pasażer ma możliwość skorzystania z pomocy obsługi, zarówno Kraków Airport, jak i firmy handlingowej. Usługa nie dotyczy ponadwymiarowego bagażu np. wózków dziecięcych oraz zwierząt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Awaryjne lądowanie. Chwile grozy na pokładzie Boeinga

d4532wx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4532wx