Trwa ładowanie...
d1a4fmz

Lotnisko w Palermo (Lotnisko Falcone-Borsellino) - PMO

Największe atrakcje
Lotnisko w Palermo (Lotnisko Falcone-Borsellino) - PMO
Kraj
Region
Wikimedia Commons CC BY-ASA 2.5
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-ASA 2.5

Do Palermo najlepiej wybrać się samolotem, lądując na pobliskim Falcone-Borsellino Airport. Lotnisko w Palermo gwarantuje połączenia z największymi polskimi miastami.

Lotnisko w Palermo – najważniejsze informacje

Lotnisko Falcone-Borsellino, zwane wcześniej lotniskiem Punta Raisi, to drugie największe lotnisko na Sycylii, które położone jest na północny zachód od Palermo, w odległości 32 km od tego miasta. W obecnej nazwie lotniska w Palermo występują nazwiska dwóch zasłużonych sycylijskich sędziów śledczych, Giovanniego Falcone i Paolo Borsellino, którzy zginęli w zamachu bombowym zorganizowanym przez cosa nostrę, miejscową mafię.

W 2016 roku przez lotnisko w Palermo przewinęło się prawie 5,5 mln turystów – lepsze wyniki, jeśli chodzi o lotniska na Sycylii, notuje tylko Katania-Fontanarossa położona na wschodzie wyspy.

Lotnisko w Palermo – pobliskie miasta

Palermo to największe miasto, które położone jest w pobliżu lotniska Falcone-Borsellino. Transfer z lotniska do centrum Palermo odbywa się za pośrednictwem taksówek, autobusów, pociągów i aut z wypożyczalni. Lądując na lotnisku w Palermo, warto się wybrać także do Terrasini, niewielkiego, 10-tysięcznego miasteczka.

Niepozorne Terrassini leży rzut beretem od Palermo Airport, jednak wyróżnia je spokojna atmosfera, brak turystów i piękne widoki, zwłaszcza na zatokę Castellamare. Około 12 km od portu lotniczego w Palermo znajduje się też miasto Carini, słynne ze względu na swoją Zona Industriale, w której znajdują się liczne centra handlowe.

Lotnisko w Palermo – loty z Polski

Z jakiego lotniska można dolecieć do Palermo? W Polsce loty na Falcone-Borsellino Airport obsługują cztery lotniska: w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Loty z Polski do Palermo są możliwe zarówno dzięki tańszym liniom lotniczym, np. WizzAir czy RyanAir, jak i takim przewoźnikom jak Lufthansa czy Polskie Linie Lotnicze Lot, które również obsługują połączenia na Falcone-Borsellino Airport.

Lotnisko w Palermo – ceny biletów

Ile kosztują bilety do Palermo? Żeby dolecieć na lotnisko w Palermo z Gdańska, za bilet jednoosobowy w obie strony zapłacimy minimum 2 tysiące zł. Tańsze są loty na lotnisko w Palermo z Warszawy, których ceny zaczynają się od 1200 zł. We Wrocławiu ceny biletów na dawne Punta Raisi w Palermo wynoszą przynajmniej 1800 zł, jednak najdroższa będzie podróż z Poznania do Palermo Airport, za którą zapłacimy minimum 2700 zł.

Lotnisko w Palermo – linie lotnicze

Na lotnisku w Palermo lądują samoloty znanych linii lotniczych, takich jak Lufthansa czy Thomas Cook. Palermo Airport zapewnia też połączenia tańszych przewoźników, jakim jest na przykład Ryanair. Znaczna część samolotów, które pojawiają się na lotnisku w Palermo, jest spod szyldu włoskich linii lotniczych: Alitalia i Air Italy.

Lotnisko w Palermo – kierunki zagraniczne

Palermo Airport oczywiście obsługuje nie tylko loty z Polski, ale też z wielu innych zakątków Europy, a nawet świata. Lotnisko w Palermo połączone jest bowiem z lotniskiem JFK, które obsługuje dwa amerykańskie miasta: Nowy Jork i New Jersey.

Jednak z lotniska w Palermo najłatwiej jest dolecieć do innych europejskich miast. Lotnisko Falcone-Borsellino jest przede wszystkim świetnie połączone z niemieckimi miastami, takimi jak Monachium, Stuttgart i Frankfurt. Częste są również loty z Palermo Airport do Francji, a zwłaszcza do Paryża, Lyonu i Nantes. Z lotniska w Palermo najwięcej samolotów odlatuje jednak do innych włoskich miast – nie tylko do Rzymu czy Mediolanu, ale także do tych mniejszych, takich jak np. Rimini.

Lotnisko w Palermo (Lotnisko Falcone-Borsellino) - PMO
Czas lotu / jazdy samochodem

lot: 4h

Strefa czasowa

CET (UTC+1) /CEST (UTC+2)

Waluta

euro

Orientacyjna odległość

2700 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a4fmz
d1a4fmz
d1a4fmz