Trwa ładowanie...

Lotnisko Zagrzeb (ZAG). Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Zagrzeb (ZAG) jest niewielkim obiektem, usytuowanym kilkanaście kilometrów na południowy-zachód od ścisłego centrum Zagrzebia. Jak dojechać do miasta?

Lotnisko Zagrzeb (ZAG). Jak dojechać do centrum miasta?Źródło: Facebook.com
d3a2gih
d3a2gih

Lotnisko Zagrzeb (ZAG) – z lotniska do centrum taksówką i samochodem

Przy wyjściu z terminalu pasażerskiego i hali przylotów lotniska Zagrzeb (ZAG) znajduje się postój taksówek. Dojazd do centrum może zająć jedynie kwadrans, poza godzinami szczytu, a kosztuje co najmniej 60 złotych. Napiwki nie są oczekiwane, ale kwotę zwyczajowo zaokrągla się odrobinę w górę.

Wypożyczalnię samochodów ma tu kilkanaście znanych na całym świecie firm. Do centrum Zagrzebia dojeżdża się w 20 minut – trasa liczy około 17 kilometrów długości. Najszybszym rozwiązaniem będzie pokonanie odcinka do centrum Chorwacji autostradą A3 (E70), która przecina pobliską drogę numer 30.

Lotnisko Zagrzeb (ZAG) – z lotniska do centrum autobusem

Autobus z lotniska w Zagrzebiu do centrum miasta (na dworzec autobusowy) kosztuje 18 złotych. Przejazd trwa 25 minut. Tuż przed wyjściem z terminalu jest przystanek, z którego odjeżdżają pojazdy przewoźnika Pleso Prijevoz. Kursy odbywają się każdego dnia pomiędzy 7. a 20., wieczorami rozkład dostosowany jest do przylotów samolotów.

Linia 209 kursuje z lotniska na Plac Kvaternikova w Zagrzebiu codziennie od 4.30, a w niedziele od 5.35 do 00.15. Dziewiętnastokilometrową trasę z 20 przystankami pokonuje się co 35 minut.

d3a2gih
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a2gih