Trwa ładowanie...

Loty do USA. Zainteresowanie wzrasta z dnia na dzień

Gdy 20 września Biały Dom ogłosił, że Stany Zjednoczone otworzą w listopadzie swoje granice dla zaszczepionych obywateli 33 krajów, wyszukiwarki lotów natychmiast rozgrzały się do czerwoności. Wzrost wyszukiwań połączeń z Polski wyniósł 20 proc.

Ceny lotów do USA spadły Ceny lotów do USA spadły Źródło: Getty Images, fot: Greg Bajor
d35juke

- W wyniku zapowiedzi zniesienia tzw. amerykańskiej blokady dla obywateli strefy Schengen obserwujemy wzmożone zainteresowanie lotami do USA zarówno w krajach Europy Zachodniej i Południowej, jak i w Polsce - mówi w rozmowie z WP Deniz Rymkiewicz z portalu esky.pl. - Jeśli chodzi o kraje strefy Schengen, to obserwujemy wzrost wyszukiwań na poziomie około 28 proc. tydzień do tygodnia. Najwięcej wyszukiwań dokonali mieszkańcy Francji i Niemiec.

Jeśli chodzi o Polskę, to wzrost wyszukiwań wyniósł niecałe 20 proc., przy czym najwięcej przypadło na poniedziałkowe popołudnie i wtorek. - Polacy najczęściej wyszukiwali loty do Nowego Jorku, Chicago, LA, Honolulu oraz Miami. W miejscach wylotu z Polski do Stanów dominuje tradycyjnie Kraków i Warszawa. Z Warszawy najczęściej wyszukiwano loty do Nowego Jorku, Chicago, Bostonu i LA, a z kolei z Krakowa do Waszyngtonu i Chicago - zdradza Rymkiewicz.

Z danych esky.pl wynika, że największe zainteresowanie lotami za ocean jest obecnie z Wielkiej Brytanii, gdzie wzrost wynosi około 38 proc. i cały czas rośnie.

Loty do USA - linie lotnicze zaskoczone

- Obecnie nie widzimy wzrostu tzw. capacity (pojemności - dop.red.) w liniach oferujących loty do Stanów Zjednoczonych zarówno z Polski, jak i krajów strefy Schengen. Wynika to z tego, że administracja Bidena niespodziewanie zapowiedziała zniesienie blokady. Choć wcześniej pojawiały się nieoficjalne informacje, że nastąpi to w najbliższym czasie, linie lotnicze nie decydowały się na ryzyko, po sytuacji, kiedy UE zezwoliła wjazd amerykańskich obywateli latem br. Wiele linii lotniczych spodziewało się podobnej decyzji ze strony USA, natomiast do tego nie doszło. - dodaje ekspert. - Teraz linie oczekiwały na oficjalny komunikat i najprawdopodobniej wkrótce będą zwiększać capacity do USA w zależności od popytu na poszczególnych rynkach.

d35juke

W Wielkiej Brytanii linie British Airways oraz Virgin Atlantic niemalże tuż po oficjalnym ogłoszeniu decyzji uruchomiły promocje na loty do Stanów Zjednoczonych.

Loty do USA - ceny

Co ciekawe, ceny lotów do USA z Polski spadły o 8 proc. tydzień do tygodnia, przy czym średnia cena biletu lotniczego w obie strony wynosi obecnie 2729 zł (15-21 września). Zła wiadomość jest taka, że ceny biletów lotniczych w jedną stronę wzrosły o prawie 9,5 proc. i wynoszą 2398 zł.

- Teraz najtaniej do USA można polecieć z Hiszpanii za 1970 zł w obie strony, a najwięcej za lot w obie strony muszą zapłacić mieszkańcy Szwajcarii – 3657 zł - dodaje Deniz Rymkiewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Praga wcale nie taka tania? Sprawdzamy ceny w czeskiej stolicy

d35juke
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35juke