Trwa ładowanie...

Majówka – jak przedstawia się obłożenie na długi weekend?

Choć mogłoby się wydawać, że większość Polaków planuje majówkę na ostatnią chwilę, prawdziwy boom na ten okres rozpoczął się już w lutym! W które części naszego kraju udadzą się na dniach urlopowicze dowiemy się dzięki portalowi Nocowanie.pl. Czy jest jeszcze szansa na znalezienie wolnych miejsc? Nie mamy dobrych wieści. Od początku kwietnia właściwie nie ma wolnych miejsc na długi weekend.

Majówka – jak przedstawia się obłożenie na długi weekend?Źródło: Shutterstock.com
d1v065q
d1v065q

W porównaniu do lutego poprzedniego roku, popularny serwis noclegowy odnotował dwukrotnie większe zainteresowanie rezerwacjami na majówkę. A im bliżej długo wyczekiwanego weekendu, tym ilość zapytań kierowanych do obiektów za pośrednictwem portalu była większa. Skąd większe zainteresowanie turystów? Odpowiedź jest prosta – biorąc tylko 3 dni urlopu jest szansa na aż dziesięciodniowy wypoczynek. Zatem podczas planowania tak długiej majówki wiele osób uznało, że lepiej dobrze przygotować się do wyjazdu, niż wyjechać w ciemno.

Na pierwszym miejscu góry

W tym roku, po raz pierwszy, wśród najbardziej obleganych miejsc na majówkę nie znalazła się żadna nadmorska miejscowość! Pierwsze miejsce utrzymało Zakopane, bardzo popularne okazały się też Karpacz oraz Wrocław, który wyprzedził bezkonkurencyjne w ubiegłym roku Władysławowo. Można zaobserwować coraz większe zainteresowanie turystów tzw. miejską majówką – poza Wrocławiem, także w Krakowie i Gdańsku.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Choć majówka 2017 będzie należała do gór - popularne są także Szczawnica i Szklarska Poręba, nie oznacza to, że całkowicie pomijane są miejscowości nadmorskie. Nadal wzięciem cieszą się takie kurorty, jak Kołobrzeg, Łeba, Sopot oraz Międzyzdroje. W 2016 r. topowymi lokalizacjami były Zakopane oraz nadmorskie Władysławowo i Kołobrzeg. Interesowano się również Jastarnią, Łebą i Międzyzdrojami.

d1v065q

Jakie jest obłożenie obiektach noclegowych?

Jak zawsze maj to gorący okres dla właścicieli hoteli, pensjonatów i domków wczasowych. Od początku kwietnia właściwie nie ma wolnych miejsc na długi weekend. W przypadku strony Nocowanie.pl jedną z szans znalezienia noclegu w ostatniej chwili jest skorzystanie z działu Wolne Pokoje, gdzie wystawiono około stu dostępnych pokoi. Koszt majówki last minute zaczyna się od około 100 lub 120 zł za dobę.

d1v065q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v065q