WP
Materiał Partnera
Wyspy

Malta przyciąga coraz więcej turystów. Kolejne rekordy pobite!

W 2018 r. Malta była trzecim krajem w UE pod względem dynamiki wzrostu udzielonych noclegów (+6,5 proc.). Największy wzrost odnotowano na Łotwie (+8,3 proc.) i Litwie (+7,7 proc.). Na czwartym miejscu była Polska (+5,8 proc.).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Malta z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony turystów
Malta z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony turystów (Materiały prasowe)
WP

Na wyspie nastąpił również wzrost liczby noclegów udzielonych turystom krajowym – udzielono ich o 8,6 proc. więcej niż w roku 2017. Natomiast 96 proc. wszystkich rezerwacji dokonali cudzoziemcy.

Rekordowa liczba pasażerów na maltańskim lotnisku

W 2018 r. maltańskie międzynarodowe lotnisko obsłużyło 6,8 mln pasażerów. Był to ponad 13-procentowy wzrost w stosunku do roku 2017. W ciągu ostatnich trzech lat liczba pasażerów zwiększyła się o 47 proc.

WP

W ubiegłym roku najwięcej pasażerów pochodziło z Wielkiej Brytanii (1,6 miliona), Włoch, Niemiec, Francji i Hiszpanii (najszybciej rozwijający się rynek – 38 proc.). Największy ruch lotniczy odnotowano na trasie Malta – London Gatwick.

Materiały prasowe
Podziel się

Terminal Cargo obsłużył prawie 18 mln ton przesyłek

Rząd Maltański, Ministerstwo Turystyki oraz Malta Tourism Authority współpracują z Międzynarodowym Portem Lotniczym w celu wypracowania jak najbardziej efektywnej strategii rozwoju: floty, infrastruktury (m.in. rozbudowa terminalu i parkingu) oraz nowych połączeń lotniczych. W 2019 r. lotnisko przewiduje przyjęcie 7,2 mln pasażerów (wzrost o 5,8 proc.) oraz otwarcie 18 nowych połączeń lotniczych (m.in. do Dohy liniami Qatar Airways czy do Ammanu).

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Malta - wyspa niezwykła

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP