Trwa ładowanie...

Maroko. Zdecydowana reakcja na rozwój pandemii

Maroko zmienia zasady wjazdu dla turystów z zagranicy. Teraz niektórzy nie będą mogli już do niego wjechać. Zaostrzenie ograniczeń to odpowiedź władz na wzrastającą liczbę zakażeń koronawirusem.

Maroko Maroko Źródło: Adobe Stock, fot: Valery Bareta
d31wnu9
d31wnu9

Pandemia COVID-19 nie odpuszcza. Obostrzenia dla podróżnych wprowadziły między innymi rządy Słowacji i Czech. Wygląda na to, że z dnia na dzień restrykcji będzie przybywać.

Na wzrost zakażeń koronawirusem zareagował również rząd Maroka. Obywatele niektórych krajów nie mogą przekraczać granic tego państwa. I nie ma tu żadnych ustępstw. Nie pomogą ani zaświadczenia o szczepieniu przeciw COVID-19, ani negatywne wyniki testów na koronawirusa.

d31wnu9

Maroko - oni nie wjadą do kraju

Obostrzenia dotyczą turystów z trzech europejskich krajów. Granic egzotycznego państwa nie mogą przekraczać obywatele Niemiec, Holandii oraz Wielkiej Brytanii.

Jest to związane z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem na terenie tych państw. Co ważne, mieszkańcy Maroka również nie mogą się wybierać do tych miejsc.

Decyzja marokańskiego rządu zapadła dość spontanicznie. Trudno stwierdzić, do kiedy będzie obowiązywać. Wszystko jest uzależnione od tego, jak będzie się rozwijać sytuacja związana z koronawirusem.

d31wnu9

Maroko - szybka reakcja linii lotniczych

Na nowe restrykcje zareagowały już m.in. tanie linie lotnicze easyJet. Portal Fly4free podaje, że podjęto decyzję o zawieszeniu połączeń do Maroka z Wielkiej Brytanii, Holandii i Niemiec.

Maroko - zasady wjazdu

Polska znajduje się na liście krajów, od których obywateli (przed wjazdem do Maroko) wymaga się okazania: fiszki sanitarnej pasażera (wypełnionej i podpisanej), zaświadczenia o kompletnym zaszczepieniu lub negatywnego wyniku testu PCR wykonanego maksymalnie 48 godzin przed wejściem na pokład samolotu.

Niezwykłe odkrycie w Maroko

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d31wnu9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31wnu9